Kopaczka CARL WOLF JAUER-SCHLES

Ogólne dyskusje o maszynach rolniczych
foniok
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2013, 16:37

Kopaczka CARL WOLF JAUER-SCHLES

Post autor: foniok »

Witam

Podczas porządkowania podwórka "dokopaliśmy" się z teściem do jego starej kopaczki do ziemniaków. Jedyne co udało się z niej odczytać to nazwa CARL WOLF JAUER-SCHLES oraz model WK354, z informacji jakie teść pamięta, to że jest to sprzęt przedwojenny.
Kopaczka jest sprawna.

Czy taki sprzęt może się jeszcze na coś przydać? Ktoś skupuje takie antyki/zabytki? Jest sens wystawiać to na allegro, czy po prostu zezłomować?
foniok
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2013, 16:37

RE: Kopaczka CARL WOLF JAUER-SCHLES

Post autor: foniok »

ten post widziałem, dzięki niemu trafiłem na to forum :)
moja kopaczka to inny model niż ten na zdjęciach (tam wydaje się mi że pisze WK124 lub WK12A, widać na pierwszym zdjęciu)
nie wiele mi to pomogło i nie odpowiedziało na moje pytania, kopaczka nam nie jest już potrzebna, nie mamy pola a traktor teść sprzedał jakieś 6 lat temu.

no więc co mogę z tym sprzętem zrobić?
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Kopaczka CARL WOLF JAUER-SCHLES

Post autor: piotr31 »

Jak masz oddać na złom to wystaw na Allegro w cenie złomu albo tu jest dział sprzedam
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Kopaczka CARL WOLF JAUER-SCHLES

Post autor: Wicher »

Najlepiej go sobie odnów i pozostaw jako ozdobę ogrodu ;)

Jeśli chcesz ją sprzedać to ogłoś się tutaj w dziale "sprzedam" i daj rozsądną cenę, np 1.50 za kilo wagi (jak złom użytkowy) lub inną - poszukaj takiej maszyny na portalach aukcyjnych i porównaj ich ceny.
Jeśli ktoś z naszych Użytkowników zainteresuje się nią to gwarantuję Ci że trafi w dobre ręce ;)

Pamiętaj tylko że ogłoszenie w dziale "sprzedam" zawierać musi cenę, informacje odnośnie maszyny, zdjęcia, lokalizację i kontakt do właściciela ;)
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Pawelc-328-
Posty: 403
Rejestracja: 12 sie 2013, 11:32

RE: Kopaczka CARL WOLF JAUER-SCHLES

Post autor: Pawelc-328- »

To nie puszki po piwie żeby oddawać na złom.
Ładnie pomalować i świetna ozdoba do ogrodu a jak nie to dobrze sprzedać jak Piotrek i wicher piszą.
Takich maszyn coraz mniej, nawet ja taką chciałbym mieć, mimo że stara to bardzo dobry sprzęt i świetnie się prezentujący*yes*
ODPOWIEDZ