przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: drandrzej »

Witajcie
potrzebuje aby człowiek przesłał mi ciężkie części z drugiego końca Polski
- znalazłem mam nadzieję wał , głowicę i inne graty od silnika

czym najtaniej takie rzeczy przesyłać ??
waży to pewnie ze 100 kg albo i lepiej
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12258
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: Ursus »

Myśle, że tutaj wchodzi w grę tylko firma kurierska. Ja kiedyś za przesyłkę maski do Passata płaciłem chyba 20 zł za przesyłkę - może wagowo ważyła mniej, ale jednak objętość duża. To chyba DHLem szło. A jaki to koniec Polski ? Może kogoś znajdziesz kto akurat będzie jechał i gdzieś bliżej Ciebi to podrzuci.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: drandrzej »

kielce (kawał za ),zawartość silnika k-25 - wszystko poza blokiem , uratowane przed złomem , cena w związku z rozbiórką nie złomowa , ale może mnie poratuje
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: Jacek ze Skansena »

To są bardzo ciężkie klamoty i warto nie raz pojechać samemu. Andrzej potrzebowałbym w niedalekiej przyszłości przodek do niskiego Zetorka. Jak będziesz miał na zbyciu to daj znać.

P.S. Jacek chyba Ci się Capslock wcisnął ;) Piszemy z tylko na początku zdania z wielkiej litery - Ursus
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: drandrzej »

ale to ok 530 km w 1 stronę :-((
co do przodu - jeśli myślisz o tym co leży - mam nadzieje odkupić od gościa resztę jak mu sie odechce mrzonek [- że może jeszcze kiedyś coś zrobi z tego ]- bo widząc deszcz w misce olejowej [- bo tłoki wyjął - i resztę rozbebeszył a kól zdjąć nie umie - młotem już walił ] - pilnuję tematu wierząc , że sie uda kupić jak nadejdzie pora
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: rafal »

przy takiej odległosci to jednak najtaniej wyjdzie firmą kurierską. Podjezdzajaą oni na wskazany adres i odbierają. Jedyny warunek to zapakowanie przesyłki i zabezpieczenie przed uszkodzeniem innych paczek. Taką przesyłkę najlepiej nadawać jako zwykłą nie wartościową. Koszty mogą być rózne. No u nas w firmie przysyłka parnika elektrycznego z odległości 450 km o masie około 50-70 kg kosztowała w garnicach 50 zł.
gorzej gdy element przekracza wymiary normatywne wtedy jest wyższa opłata. Ale i tak wychodzi to taniej niż pokonanie samochodem 1000 km w ta i z powrotem.
Andrzej zdzwoń do najblizszego oddziału np DHL i podaj masę i wymiary to bedziesz miał odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: Jacek ze Skansena »

Możliwe z tym klawiszem bo sie spieszyłem i nie patrzyłemna tekst. Przepraszam. Andrzej nie o tym co leży u ciebie tylko może gdzieś trafisz to daj znać. Jak by podeszło to bym wziął. Nie pali sie ale ty dużo ostatnio jeździsz to prędzej coś zauważysz.
Jesli chodzi o te kilometry to faktycznie dość daleko jak po tylko taki towar.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: drandrzej »

waga ok 100-110 kg się zebrała , facet musi ładować na paletę , koszt min 200 zł [tjps] do grubo więcej [520 zł dpd ]

tyle :-(((
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: rafal »

No przy 520 zł to już się opłaca jechac samemu :uhoh:
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12258
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: Ursus »

Przy lżejszych rzeczach i mniejszych to polecam cennik :)

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: hubert »

Albo skorzystać z inPosta, taniej mają trochę, wysyłałem raz i jestem zadowolony, a co do firmy kurirskiej to bardziej polecął bym UPS albo Siódemkę, szybciej trochę jeżdża i minimalnie taniej mają, przynajmniej te u mnie.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: Deleted_User »

Moim skromnym zdaniem przy takich cenach to tylko jechać samemu albo z kimś znajomym za duża forsa jak na taki towar:no:
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: drandrzej »

biorę lokalnego tjps [czy jakoś tak] , mają umowe z DHL chyba , paleta bedzie za 196 zł - więc +- koszt paliwa na 1000 km , i 1 dzień uratowany w życiorysie

inne - obdzwonione i wychodzi drożej niestety

oby ten towar był tego wart , ale to się dopiero okaże
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12258
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: Ursus »

Postanowiłem odgrzebać temat, bo ostatnio załatwiałem przesyłkę tylnego mostu od Camaro i wyszło mi 140 zł za paletę Euro o wadze 80 kg.



Firma - DPD.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: przesyłanie cięzkich części po Polsce - jak ??

Post autor: Deleted_User »

Miałem podobną przygodę. Konieć końców pojechałem sam:)
ODPOWIEDZ