Ciągnik górski

Wszystko co dotyczy czasów minionych, wspomnienia itp.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Ciągnik górski

Post autor: Deleted_User »

Szukałem właściwszego miejsca na ten post ale nie znalazlem
(Zawsze mozna przenięść - tu prośba oceny do kol. Ursusa)
Ostatnio w TV Kino Polska, wyemitowano kronikę filmową nr 05/1981.
Cały material poświęcony jest prototypowi ciągnika górskiego, "poskładanego" z polskich podzespołów.
Ogrom pracy wlożony przez pracownika W. Sz. Inż. w Zielonej Górze w stworzenie ciekawego prototypu i bezduszność ówczesnych władz.
Jeśli oglądaliście ten program - proszę o komentarze.
Dla osób które nie miały możliwości obejżenia tej kroniki, postaram się im to umożliwić.
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Ciągnik górski

Post autor: agrotechnik »

Ja słyszałem tylko o RS-09 w wersji górskiej. Zresztą go przerabiano na różne sposoby, a wersja górska była skręcana w połowie.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ciągnik górski

Post autor: Ursus »

Oglądałem i troszkę mnie zszokował ten materiał, że tak z uporem maniaka blokowali w Polsce niegdyś świetne pomysły. Ciągnik naprawdę mógł wejść choćby do małoseryjnej produkcji i zapewne po wprowadzeniu poprawek miałby powodzenie i to nie tylko w Polsce.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Ciągnik górski

Post autor: vauxhall »

widzialem w kalendarzu rolniczym z lat 70 -tych projekt radzieckiego ciagnika do pracy na pochylosciach.byla to konstrukcja oparta na ukladzie pantografu,niealeznie od stopnia przechylu ciagnik mozna bylo spoziomowac hydraulicznie w osi poprzecznej .mosty napedowe byly podobne do obecnie produkowanego traktora rosyjskiego LTZ<sinik 4 cylindry chlodzony powietrzem t-25 x 2> osie napedowe mialy mozliwosc <lamania sie>na ksztalt rownoleglobokow.
ODPOWIEDZ