Wilkowice 2014

Rozmowy na temat zlotów i imprez
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Mars »

[quote]Piotr napisał/a:
Będę optował za tym, by na ten festiwal wpuszczać tylko sprzęt odpowiednio wiekowy.

Tu się z Piotrem całkowicie zgadzam. Chociaż maszyny Jacka Gaja są imponujące, to jednak Wilkowice to nie miejsce dla takich pojadzów. Powszechnie wiadomym jest, że do udziału w zlotach zabytkowych traktorów mogą być zgłaszane traktory i inne pojazdy, które wykonane zostały przed 1970 rokiem.

Oczywiście monstrum Jacka Gaja i na mnie zrobiło wrażenie, ale to nie ten zlot dla tej maszyny.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12246
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Ursus »

Marcin125p napisał/a:
Impreza super, atmosfera również (z pogodą to nikt jeszcze nie wygrał :D ). Pozdrawiam Tych, których widziałem i nie tylko.
http://leszno.naszemiasto.pl/artykul/z ... m,zid.html

To są fotki z zeszłego roku ;)



Festiwal jak zwykle udany, chociaż pogoda chciała to trochę zepsuć.

Zawsze są problemy z tym, że pojawi się sprzęt, który budzi kontrowersje. Jeśli o mnie chodzi - Jacek Gaj robi dobrą robotę, bo ratuje zabytki techniki, ale Grizzly nie powinien wjechać w ogóle na plac festiwalowy. To jest nowa rzecz, a nie stara, po drugie samoróbka, a nie oryginał (a te są dopuszczane pod warunkiem, że zbudowano je na starych częściach). Trzeba będzie zatem na następny raz przewidzieć wcześniej i naprawić ten błąd - Ci którzy bardzo się bulwersują takimi rzeczami - proszę samemu spróbować zorganizować jakąkolwiek imprezę - wtedy Wasze spojrzenie się zmieni.

Jeśli chodzi o konferansjerkę to jak dla mnie było lepiej w tym roku. Może faktycznie człowiek z zeszłego roku radził sobie lepiej z mikrofonem zabawiając publiczność, ale nikt nie opowie o ciągnikach lepiej jak ktoś kto się tym interesuje. Świetny był też komentarz Jacka do prób sprawnościowych.
Poza tym - ja pamiętam festiwale jak Piotrek prowadził imprezę - wtedy sam, bo w tym roku miał pomocnika imiennika - teraz przypomniał mi się ten klimat z dawnych lat. A już 10 lat na tą imprezę jeżdżę.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Przemo »

Witam wszystkich impreza okej:p było fajnie choc zawitałem tylko w sobotę z rodziną i niestety nie zdążyłem się spotkac ze wszystkimi to i tak z wieloma z was i nie tylko pogadałem*clap* i nawet pogoda tego nie popsuła tak jak Piotrek pisze wszystko zalezy od nastawienia*clap*
Pozdrawiam wszystkich i do zooo za rok*tup*

Aha- tak to prawda Grizzly to nie maszyna na wilkowice ale Jacek swoje szow pokazał, widzieliscie żeby kiedykolwiek o 19wieczorem tłum napierał barierki jak w tym roku?-no własnie masa ludzi patrzyła na pulling i wszyscy czekali na te najsilniejsze VOLVO, DUTRY CZY Jacka FORDA*flower* Nie wspominając GRIZZLY V12 DEUTZ.

CHŁOPAKI BYŁO MINĘŁO ZA ROK BĘDZIE LEPIEJ:D
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 102
Rejestracja: 19 maja 2007, 8:12

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Pawel »

Przepraszam Pan Jacek Gaj (to tylko literówka).
cobraxx młody człowieku co do kultury to dowiedz się najpierw co to jest kultura a potem porozmawiamy.
Najłatwiej jest krytykować organizatora, tyle masz do powiedzenia Panie cobraxx.
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Wilkowice 2014

Post autor: cobraxx »

Pawel napisał/a:
Przepraszam Pan Jacek Gaj (to tylko literówka).
cobraxx młody człowieku co do kultury to dowiedz się najpierw co to jest kultura a potem porozmawiamy.
Najłatwiej jest krytykować organizatora, tyle masz do powiedzenia Panie cobraxx.
Kolego nie pogrążaj się bardziej, niż już to zrobiłeś. Bo ja to jestem dobrze wychowany i mów o sobie a nie O KIMŚ!!!!
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Jacek ze Skansena »

Ekipa"Bydgoska" w skrócie,dotarła do domu przed północą i wszystko sprawnie rozładowano. Ja ze swojej strony Bardzo dziękuję za wszelakie spotkania i rozmowy z kolekcjonerami i widzami tej imprezy. Przepraszam Prezesa Rafała, że do niego nie dotarłem bo umawialiśmy się, że jednak w tym roku posiedzimy chwilę. Raz jeszcze dziękuję Piotrkowi za podjecie się tak wielkiego zadania jakim było prowadzenie imprezy. Nie zapominając o sprowokowaniu zlotu na Starym Rynku w Lesznie i spotkaniu z władzami.
Wymieniać można długo. Impreza mi się podobała z jednym zastrzeżeniem. Brak terenu do wyścigów. Ktoś zasadził w tym miejscu Kukurydzę. Może za rok posieją zboże. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 102
Rejestracja: 19 maja 2007, 8:12

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Pawel »

cobraxx, kolegą Twoim na pewno nie jestem.a po za tym szkoda z Tobą dyskutować.
Przeczytaj co inni piszą a krytykowanie o organizacji zostaw to tym co wiedzą o czym mówią.
ORGANIZATOREM JESTEŚMY WSZYSCY
Awatar użytkownika
cobraxx
Posty: 277
Rejestracja: 25 wrz 2008, 20:23

RE: Wilkowice 2014

Post autor: cobraxx »

Szczęść Boże, że nie jesteśmy kolegami. Bo według Ciebie to winny jest tylko Pan Jacek Gaj, którego najłatwiej uznać winnym i tyle, bo tak najłatwiej uznać kogoś za winnego, a u siebie nie widzieć błędów. Było trzeba po prostu mu zabronić, jechać tym pojazdem i tyle. Ale nikt niego nie zrobił, bo to było w końcu główne show na zlocie, co przyciągało dużo osób. Koniec w temacie bo nie ma to sensu.
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: Wilkowice 2014

Post autor: marek_79 »

Mój zestaw ostatni opuszczał park o 22:40... Dojechaliśmy około 5:00 nad same morze. Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrowienia znad morza. Unimog na plaży dzisiaj :D
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Piotr »

cobraxx napisał/a:
Szczęść Boże, że nie jesteśmy kolegami. Bo według Ciebie to winny jest tylko Pan Jacek Gaj, którego najłatwiej uznać winnym i tyle, bo tak najłatwiej uznać kogoś za winnego, a u siebie nie widzieć błędów. Było trzeba po prostu mu zabronić, jechać tym pojazdem i tyle. Ale nikt niego nie zrobił, bo to było w końcu główne show na zlocie, co przyciągało dużo osób. Koniec w temacie bo nie ma to sensu.
Człowieku ogarnij, co ty piszesz?
Jaka główna atrakcja, zloty mu się pomyliły. Został wpuszczony tylko dlatego, że przywiózł kilka zabytków ale w przyszłym roku nie widzę miejsca w Wilkowicach na Festiwalu STARYCH traktorów dla tej maszyny.

napisałeś: główne show na zlocie

Faktycznie - nie ma z tobą o czym dyskutować.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12246
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Ursus »

Ale proszę Was, spuście trochę z tonu, bo posypią się ostrzeżenia!
Wiem, że Paweł patrzy na sprawę inaczej, bo ta platforma to jego "dziecko".

Ja nawet nie widziałem momentu kiedy została uszkodzona platforma, więc nie potrafię ocenić czyja wina. Może rzeczywiście nie powinno się dopuścić tego wynalazku do udziału w pullingu, a może po prostu jakiś element był za słaby, zmęczony i po prostu puścił.
Proszę Was zatem o przystopowanie emocji - wyrażajmy swoje opinie, bo do tego służy forum, ale łatwo przekroczyć granicę między dyskusją a awanturą.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Wilkowice 2014

Post autor: rafal »

Ja również melduję się. Do domu dotarłem o 24:00.

Chciałbym bardzo podziękować Piotrowi za udostępnienie przyczepy do krzyśkowego Dzika, mimo, że zadanie to było kłopotliwe logistycznie. Również wielkie dzięki dla Pawła za jej przetransportowanie na festiwal. Dzięki , że moglismy na Was liczyć.

Markowi - Sołtysowi za upchnięcie naszych sprzętów ( Jacka i mojego) na swoim składzie.

Dla mnie na festiwalu , równie ważnym ( nawet ważniejszym) jak te stare sprzęty są spotkania z Wami. I to chyba te spotkania tworzą taką niepowtarzalną atmosferę Festiwalu.
krzysztofagriculture
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2014, 10:44

RE: Wilkowice 2014

Post autor: krzysztofagriculture »

Ja na targi w Wilkowicach wybrałem się z czystej ciekawości pierwszy raz w tym roku i byłem... zachwycony! Widok całego sprzętu i wyczucie takiej pozytywnej atmosfery wśród obecnych osób było rewelacyjne, napewno pojawię się tam ponownie :)
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Mars »

Rzeczywiście szkoda, że ktoś obsiał kukurydzą, bo wyścigi retro w moim odczuciu to największa atrakcja tego i myślę każdego zlotu. Zastanwia mnie tylko co wpadło go głowy chłopakom ;) drAndrzej poszedł na wyścigi "dzikiem z przyczepką" z fergusonem chyba - nie pamiętam ;) i co ciekawe, kto wie jakby to się Doktorku skończyło, gdybyś odpalił za pierwszym razem ;) Mam nadzieję, że za rok zobaczę rewanż ;)
Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 50
Rejestracja: 25 mar 2014, 21:56

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Mikolaj »

http://panorama.media.pl/index.php?opti ... catid=3304

Leszno rynek ;)

dodam od siebie w sprawie tego kolosa Pana Gaja wszystko w porządku nikomu nie przeszkadzał do póki z tym gazowaniem i zadymieniem nie zaczął ile można zakłócał całą resztę.....
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Marcin125p »

Sorry - wczoraj omyłkowo dałem linka do Festiwalu z 2013 *helpless*

Ten jest tegoroczny:
http://www.leszno24.pl/Galeria_XIII_Fes ... ,2026.html
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Albercik »

Prowadzenie festiwalu przez jednego z nas było słychać w głośnikach, czy anegdoty ze sprzętem czy coś o kimś i jego maszynie to dużo lepsza sprawa niż czytanie informacji z kartki, więc za to i za rajd do Leszna gratulacje dla Piotra!
Wydaje mi się że maszyn było więcej. i chyba w lepszym stanie bo na zaciąg mnie palenie było :D

Co do Grizzly to nie pasował mi do zlotu bo STARE, Ford v8 też niezbyt ale to już chociaż przerobione ze starocia.
Atmosferę tworzymy my. czy na placu czy na noclegu była ona dobra.
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Mars »

Marek, ten Twój Unimog robi wrażenie ;) już biegam po necie za takim ;)
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Piotr »

na
http://www.traktorimaszyna.pl/
w zakładce fotogaleria są zdjęcia z festiwalu
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wilkowice 2014

Post autor: Jacek ze Skansena »

Antek nawet 600km to nie problem na taką imprezę przyjechać. Kiedyś przyjechał do mnie kolega i namawiał, że organizują klub w Lipnie koło Leszna. Było to 12 lat wstecz. Wiesz co mu powiedziałem wtedy? "A co ja tam będę robił? Gdzie ja tam w Polskę będę jeździł?" Jeżdżę tam już ponad 10 lat. Każde wesele w rodzinie jest odmawiane, gdy jest w terminie "Festiwalu"
600 km to nie jest problem.
ODPOWIEDZ