Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: rzeznik2555 »

Witam oto mój nowy nabytek sam składak ciągnika i silnika S320 Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Mam takie dziwne pyt czy ktoś z kolegów miał z ciągnikiem Steyr T180 doczynienia i wie co może szarpać pedałem hamulca i obcierać się jakby o sprzęgło w tym ciągniku
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: warsztat777 »

składam akurat takiego sztajerka [zobacz post sztajerek z 56] tam przechodzi wałek chamulcowy przez obudowę sprzęgła na drugą stronę wyżej są widełki i bardzo długa tuleja z łożyskiem oporowym pewnie będziesz musiał go rozpołowić bo coś tam siędzieje niedobrego pozdro*tup*
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: rzeznik2555 »

No niestety muszę go rozebrać i zobaczyć co tam siedzi martwi mnie jeszcze brak wałka WOM jest wyjście zasilepione ale nie wiem czy jet ona na swym miejscu czy całkowity brak go jest >Ps dziękuje za odpowiedź jak coś to będę pytał pozdrawiam Łukasz
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: warsztat777 »

jeśli jest zaślepiony to go nie ma bo wałek przechodzi przez most do krzyni w całości i tusz przed łączeniem mostu ze skrzynią na moście jest wajcha włącznika myślę że w austri na używce by dostał taki komplet mam kolegę co mi załatwia takie sprawy pozdro*tup*
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: rzeznik2555 »

Witam mam pytanie czy te ciągniki SteyrT 180 miały blokadę a jak n ie to czy jest jakaś możliwość jej założenia i Ps kol warsztat777 jak masz może foto sprzęgła to wyślij lub wstaw tu na forum z góry dziękujęPs sam dorobił się kabiny Obrazek blaszanka koszt to wstawienie podłogi do C328 po wymianie kabiny na nową
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: warsztat777 »

Obrazek Obrazek ze sprzęgła tylko tyle mam ale blokada jest i to bardzo mocna*tup*
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: rzeznik2555 »

Ostatnio nie miałem czasu by zrobić cokolwiek przy samie ale w sobotę przejrzałem skrzynię i tylni most i po poskładaniu w całości założyłem kabinę . Teraz muszę kupić gdzieś maskę od C360 i ją dopasować i przerobić drzwi bo chcę by były otwierane a nie odsuwane jak w oryginale

http://bankfotek.pl/view/1772408

http://bankfotek.pl/view/1772412

http://bankfotek.pl/view/1772413
Pierwsze przymiarki maski , przy okazji że mam wreszcie długo wyczekiwany urlop zajrzałem do sprzęgła co tam się obciera przy hamowaniu . Co ciekawe okazało się że konstruktor tego ciągnika przeliczył się z odległością sprzęgła od obudowy skrzyni i dzwonu i słoneczko od sprzęgła tarło o wałek przechodzący przez dzwon , jest to wałek którym jest przenoszony hamulec na oba koła . Oto fotki z dzisiejszych prac Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek na ostatnim foto widać gdzie tarło się sprzęgło .
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: Wicher »

Całkiem zgrabny ciągniczek, widzę ;) Jak zamierzasz rozwiązać grill, bo widzę że nie ma na zdjęciu?
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: rzeznik2555 »

Grill już zrobiony zrobiłem całkiem prosty bez wyginania blachy z 3mm i w środek wstawiłem siatkę taką drobną jak założę maskę to wstawię foto nie jest może super ale z oryginalnym jet bardzo długi bo dochodzi prawie 7cm a mam mieć jeszcze z przodu przedni tuz do pługa do śniegu. Muszę jeszcze kupić siłownik do podnośnika był w nim od Bialoruśki coś koło 30 40cm złożony . Resztę mam pompa DROSTA i rozdzielacz od widlaka 3 sekcyjny *comfort* Cieszę się że Ci się podoba każdy kto przyjedzie i spojrzy to pyta czy C360 kupiłem . Po oględzinach dopiero mówią że to największy SAM w okolicy :D
Mati1

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: Mati1 »

wiesz co zrób sobie przednie reflektory na błotnikach - jak stare ciągniki np. c-451 i tylne światła pozycyjne, stop, kierunkowskazy od c-330 na błotnikach
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: rzeznik2555 »

Witam powoli do przodu kabina została pomalowana i naprawiona usterka sprzęgła przez przetoczenie koła zamachowego od samochodu nie wiem jakiej marki. Dodatkowo o 3mm zebrałem środkową części wałka hamulcowego , między czasie zamontowałem błotniki. Obrazek<br><br><br><br>Witam po skrzyni i sprzęgle nadszedł czas na serce silnik S320 z Andrychowa Dziś kupiłem panewki na wał i tulejkę do główki korbowodu oraz zawory , brak mi jedynie panewki na korbowód i do zestawu chcę kupić nową tuleję tłok i pierścienie tak aby silniczek był sprawny na 110% jak koś posiada to niech pisze ;)Witam po długiej przerwie ciągnik prawie już w całości silnik po remoncie . Całą przyczyną przytarcia była kulka w regulatorze ciśnienia znajdującego się na pompie olejowej , owa kulka wyciera się pod wpływem oleju i powstaje na niej stożek przez co nie otwiera się przepływ oleju i silnik się zaciera . Po rozmowie ze starszym ponem z miejscowości Witonia dowiedziałem sie o tym iż jest to cała przyczyna zacierania się tych silników , tak samo jest z 1hc102 i s231. Kulka ta mam mieć średnice 11mm a ta u mnie jej już nie miała i była stożkowata , więc koledzy jak rozbieracie swe silniki do remontu zajrzyjcie i tam oto fotki jak wygląda słabo widać bo robione tel Obrazek Obrazek niby błahostka ale można zatrzeć silnik *eek*
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: liqwidator »

mnie bardziej zauroczył wygląd jak był w oryginale czyli bez kabiny i maski
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: rzeznik2555 »

Witam kabina jest bardzo dobrą sprawą na zimę i deszczowe dni a maska jak jest kabina to i maska musi być bo bez to goło by wyglądał . Tak wiem w 70% przypomina C360 niech tak będzie są to zawsze dodatkowe kg co przy takich konstrukcjach jest ważne . a oto jak puka silnik po naprawie

http://youtu.be/KMSDj60_G4E

już niedługo nagram filmik jak śmiga tylko muszę przerobić wydech by można było maskę na stałe zamontować i hydraulika wszystko w warsztacie leży i czeka *bye*Witam oto lampy do ciągnika z racji tej że jest prawie retro lampy też są z epoki Obrazek Obrazek Obrazek nie wyglądają najlepiej ale jak nad nimi trochę popracuję będą jak nowe *comfort*jaszcze mam dostać kierunkowskazy takie starego typu alu na błotnikiDzisiaj w wolnej chwili udało mi się przerobić tłumik zostało jeszcze to oszlifować i będzie gotowe Obrazek Obrazek A latem przy malowaniu całości pomaluję to jakoś :cry:
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: Adasiek123 »

Całkiem fajny ciągniczek Ci wyszedł,kabina tak jak napisałeś przydatna.Widzę że Masz zapał.Powodzenia.
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: rzeznik2555 »

Dziś choć było zimno na zewnątrz udało mi się zrobić uchwyt do pompy hydraulicznej i lepsze mocowanie skrzyni do ramy pod ciągnikiem . Miedzy czasie byłem u kolegi który podarował mi filtr olejowy od jakiegoś czeskiego silnika tylko czy nie będzie on za bardzo dławił silnika . Przegrodę między kabiną a silnikiem zrobiłem z blachy alu . A jak zrobiło się ciemno powędrowałem do ciepłego warsztatu by zająć się lampami tylnymi były już dość poważnie skorodowane , ale papier ścierny na szlifierce zrobił swoje , teraz tylko dać kolor . Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek<br><br><br><br>Wczoraj i dziś udało mi się zrobić mocowanie do siłownika od podnośnika i czołownice do pługa śnieżnego , czołownica jest z blachy 10mm a ramiona do pługa z profila 30x40mm Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek dodatkowa przyspawałem przedni zaczep wykonany z kawałka rury 100mm która na prasie uprzednio sprasowałem do niby kwadratu by była mocniejsza ,i dał się z niej zrobić zaczep otwory z wspawanymi wzmocnieniami już w niej były . Dawno już miała trafić do huty ale stwierdziłem że może się przyda :lol:<br><br><br><br>Witam a oto jak ciągnik wygląda na dzień dzisiejszy założony pług do śniegu i i przerobiony hamulec ręczny bo z taką długą rurką ciężko się wsiadało . Przymiarka alternatora , trochę ciasno się robi a muszę jeszcze umieścić pod maską zbiornik na olej do hydrauliki i akumulator , oraz chodzi mi po głowie montaż sprężarki od kamaza którą kiedyś kupiłem od kolegi Wichera . Obrazek Obrazek Obrazek pomoc kolegi widocznego koło pługa bezcenna . Pimpek musi wszystkiego dopilnować :D<br><br><br><br>Witam znalazłem ciekawą stronę o ciągnikach i sam. Steyr http://translate.google.pl/translate?hl ... rev=search jak kogoś zainteresuje to zapraszam do lektury dużo ciekawych fotek i artykułów<br><br><br><br>Witam dziś ciągnik trochę popracował przy ściąganiu drewna z konarów topoli które niedawno zostały ścięte na budulec . Radzi sobie całkiem nieźle do momentu aż jeden z resorów odmówił współpracy :o No niestety lata robią swoje resory są oryginalne od skrzyni , a to w przybliżeniu jest z 194... dokładnie mi nieznana na skrzyni jest 1943 ale czy to rok produkcji czy nr seryjny nie wiem . Tak dawał sobie radę

http://youtu.be/HDRT4vjGVr8
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: Wicher »

Sprężarkę wsadź sobie 1-cylindrową, w zupełności wystarczy, Kamazowska jest troszkę za duża...
A tak ogólnie to bardzo zgrabnie wyszedł :D
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: baro »

Resorów?? to ma przednią belke z resora tak? fajnie sie na tym jeżdzi??
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4855
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: Bolszewik »

Ładnie toto pracuje i nieźle wygląda wydaje się całkiem funkcjonalny.
A zrób no fotke tego resora ?

PS.
Transport drewna wlecząc liną jest bez wg. mnie bez sensu. Zniszczysz piłę tak zaświnionym drewnem.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
rzeznik2555
Posty: 177
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:55

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: rzeznik2555 »

Powiem szczerze ze do małego sama zamiast zwykłej beli polecam tylko resor ale do takiego ciężkiego ciągnika już nie bardzo chyba że silnik jakiś typu C330 i podobne pod tego S320 to lipa bo na resorach cały przód podskakuje i trzęsie całym ciągnikiem . Tak to wygląda patent z belką drewnianą by zjechać pod warsztat z pola Obrazek Obrazek po wybojach jest to fajna sprawa tylko tak jak piszę silnik z inną kulturą pracy i resor jak najbardziejTo drewno najprędzej cięte będzie za 2-3 lata wiec zdąży wyschnąć i ziemia obleci nie mam jeszcze sprawnej hydrauliki bo chcę zrobić taki podnośnik jak w temacie o lesie ,lub taki jak twój tylko na końcu dwa haki które przy podnoszeniu będą zaciskały się na drewnie
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4855
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Trochę wiekszy Sam S320 i steyr T180

Post autor: Bolszewik »

A jakie jest mocowanie centralne resoru ?
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ