I to ma jeździć......

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
Awatar użytkownika
Mateusz Rogowski
Posty: 342
Rejestracja: 16 cze 2006, 12:38

I to ma jeździć......

Post autor: Mateusz Rogowski »

Jak już niektórzy wiedzą posiadam kompletny tył i obudowe sprzęgła od Zetora 25. Niestety nie wiem kiedy te częsci wyprodukowano. Mam zamiar złożyć Zetora 25K ale do tego długa droga, mam jeszcze zatarty silnik. Otstanio troche zwątpiłem i zastanawiam się czy nie poczekac i nie kupic jakiegoś zetorka na chodzie i go wyremontować a te częsci które teraz posiadam potraktować jako zamienne...

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: I to ma jeździć......

Post autor: Deleted_User »

witam
no zawsze to cos od czegos trzeba zaczać choc przyznam ze zlozenie zetroka od czesci bylo by wyczynnem i satysfakcja przynajmniej dla mnie a kupno ciagnika w komplecie choc napewno to sie bardziej oplaca to juz nie to samo ale predzej osiagniesz zamierzony cel:) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12246
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: I to ma jeździć......

Post autor: Ursus »

Też uważam tak jak DzionK - złożenie z części ciągnika napewno da Ci więcej satysfakcji niż kupno całego - ale nie ma nic za darmo i trzeba jednak w to dużo siły włożyć i czasu.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: I to ma jeździć......

Post autor: Jacek ze Skansena »

Jeśli mogę coś podpowiedzieć to poczekaj ze składaniem z części bo zabraknie ci czasu i kasy. Ja za same błotniki z dziurami do remontu zapłaciłem prawie 600 zł bo potrzebowałem. Jest to koszt niewspółmierny. Zostaw te zamiary i poszukaj cos wcałości. części ci się przydadzą na wymianę lub odsprzedarz.
Awatar użytkownika
Mateusz Rogowski
Posty: 342
Rejestracja: 16 cze 2006, 12:38

RE: I to ma jeździć......

Post autor: Mateusz Rogowski »

I tak zrobie.... Kupi sie coś takiego: http://allegro.pl/item152750657_zetor_25_k.html i zaczne od renowacji....
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: I to ma jeździć......

Post autor: Deleted_User »

kurcze a ja rok temu chcialem 3,500 tys. za swojego zetorka cos ei do tego nie umywa nono
Awatar użytkownika
felek
Posty: 143
Rejestracja: 23 lip 2006, 21:32

RE: I to ma jeździć......

Post autor: felek »

Odczytaj numer seryjny, to może coś więcej będzie wiadomo. Czym bardziej zardzewiały wrak, tym większą radość może sprawić :D i zajęcie dać ciekawe w nadchodzącym roku.

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Mateusz Rogowski
Posty: 342
Rejestracja: 16 cze 2006, 12:38

RE: I to ma jeździć......

Post autor: Mateusz Rogowski »

Niestet numerów na obudowie sprzęgła nie ma, też chciałem je spisac... :(
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: I to ma jeździć......

Post autor: Jacek ze Skansena »

No to jest ładny egzemplarz. Jednak jeśli ci się nie śpieszy to poszykaj czegoś tańszego. Jeśli chcesz odczytać na tym staruym tyle nr to na krawędzi z przodu powinna być bita. W starszych jest po lewej stronie patrząc z przodu a w nowszych może byc po środku.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12246
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: I to ma jeździć......

Post autor: Ursus »

A ja mam pytanie odnośnie tego wałka przekaźnika - jeżeli nie ma założonej przystawki pasowej ani podnośnika to on tak wystawał ?? To teoretycznie nie powinno się wtedy pracować z jakąś maszyną, bo za duże siły skrętne by działały na ten wystający długi wałek :confused: Bo dopuszczam jeszcze taką myśl, że to jest tylko taka "przedłużka" wałka montowana w przypadku zakładania jakiegoś dodatkowego osprzętu (przystawka, podnośnik ) :uhoh:
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: I to ma jeździć......

Post autor: rafal »

Reasumując: składanie jakiegokolwiek ciągnika z cześci jest bardzo kosztowne i czasochłonne. Koszt może przeskoczyć nawet i trzykrotność ciagnika na chodzie, zalezy do jakiego stopnia chcesz go odnowić. Natomiast frajda jest duża, tylko że wtedy musisz się poświęcic temu całkowicie. Samo poszukiwanie części to juz jest szkoła dla cierpliwych.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: I to ma jeździć......

Post autor: rafal »

To skrzynia od Zetorka z podnośnikiem , ( A, K 25) widać to po oczku do zamocowania dźwigni blokady mostu i są tam tez 4 otwory montazowe do skrzyni akumulatorowej i siedzenia. Ryflowanie na pedale sprzegła wskazuje, że to późniejszy model ( choć mogło byc wymienione). Najlepiej gdybyś podał numery z kołnierza skrzyni tak jak podał Jacek, wtedy można będzie się zoorientowac który to mniej więcej rocznik.
Z tym wałkiem, tak więc po poprstu brakuje tam jeszcze całego podnosnika.
ODPOWIEDZ