"URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Regulaminy, ogłoszenia, współpraca, newsy z życia forum...
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: Mariuszczs »

Co się opłaca to się robi.

Trzeba otworzyć oczy i się skapnąć że jest się w ogólnoświatowym systemie a nie polskim czy ruskim .
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: oman7 »

Zgadzam się z tym co jest tu napisane w 97%
Dopowiem coś od siebie że ja swoje dzieci przygotowuje do emigracji bo nie widzę żadnej przyszłości dla nich w tym kraju.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: bossmann »

Ja za komuny gralem w teatrze, malowalem , kolonie , ferie, co niedziela poranki wvkinie i kino piatki .... to byla normalka. Po okraglym stole to wszystko zniknelo (rozpier...lilo sie) ale w zamian pojawily sie golfy i audi i johndery .... teraz trudne pytanie kiedy bylo lepiej?
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: szybki »

Ja osobiscie malo powiedziec moge o komunie ale wiem ze to co sie stalo z polskim przemyslem motoryzacyjnym zostalo zrobione poniewaz takie sa dzisiejsze czasy kazdy stara sie zarobic a le sie nie narobic kazdy boi sie ryzyka poco ryzykowac i utrzymywac firmy ktore trzeba modernizowac lepiej zniszczyc tanio rozsprzedac i exportowc do polski juz gotowy produkt ktory po wyprodukowaniu w polsce przyniesie mniej wiecej te same zyski i nikogo nie obchodzi jakie logo czy znaczek ma z przodu wazne jest ze zarobilem a i na exsporcie to da sie cos na podatku przyciac takie sa dzisiejsze realia
Tylko niewielu z nas mysli inaczej prawda?
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: jacek0106 »

Mariuszczs napisał/a:
Co się opłaca to się robi.

Trzeba otworzyć oczy i się skapnąć że jest się w ogólnoświatowym systemie a nie polskim czy ruskim .
Tylko w ogólnoświatowym systemie nie ma sytuacji komicznych gdzie np.mama pielęgniarka wychodzi na dyżur bo ma jeszcze mało lat do emerytury, a w domu zostaje 40 letni synek policjant na zasłużonej emeryturze, znacznie wyższej niż ta matka dostanie jak dożyje.
Można podawać wiele patologi które wytwarzał właśnie polski system.
Jak pracownicy służby zdrowia zaczną robić co się opłaca to nie będzie cię miał kto pozbierać z drogi jak zasłabniesz.
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: Adasiek123 »

Muszę się wtrącic-Wiecie na czym polega cud gospodarczy w tym kraju?Na tym że się nie płaci ludziom,albo płaci się grosze.Kol,Mariuszczs pisał wczesniej,że spawacz chciałby żeby państwo pompowało w Stocznie-a byłes kiedys w stoczni?Ja pracowalem w latach 90-tych i sporo mógłbym powiedzieć,ale po co?Powiem Ci tylko co chciałby spawacz-godnie zarobić ,zresztą jak każdy inny.Wiadomo nie od dzisiaj,że im większy moloch (zakład),tym większy burdel-dotyczy to i Ursusa i stoczni.A realia są takie że wydymali nas wszystkich.
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: Mariuszczs »

Tak Jacek w tym systemie mamy takie miejsce dokładnie jak to opisujesz i to się nie zmieni. Przeprowadzając się w inne miejsce tego systemu można sobie polepszyć znacznie od razu .
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: szybki »

Tylko czemu Niemiec czy Holender się nie musi przeprowadzać takich patologii jak Jacek przedstawia można ujawnić w Polsce więcej wiele więcej tylko czy to ma właśnie na tym polegac ze wszyscy za pieniędzmi musza uciekać za granice bo przecież nie za lepszym życiem
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: Mariuszczs »

Holender to nawet trawkę na legalu podpala cały czas . A czemu Niemiec nie ma na to przyzwolenia ? Co kraj to obyczaj .
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: szybki »

Mylisz się kolego ,trawki w holandi tak samo jak w Niemczech nie wolno palic na ulicy sa od tego cofi shopy!
RRC
Posty: 501
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: RRC »

marek napisał/a:
Tylko że kiedyś kradli detale. a teraz kradną całe zakłady, jak jeszcze są.
Czyli każdy na miarę swoich możliwości.
jacek0106 napisał/a:
Można podawać wiele patologi które wytwarzał właśnie polski system.
Czyli kto wytwarzał i kto stawał się tą patologią ?
Adasiek123 napisał/a:
A realia są takie że wydymali nas wszystkich.
Raz jeszcze zapytam, czyli kto nas wydymał, kto to są jacyś "oni" ?
Mariuszczs napisał/a:
Tak Jacek w tym systemie mamy takie miejsce dokładnie jak to opisujesz i to się nie zmieni.
Dlaczego się nie zmieni? dlatego, że sami za tym stoimy.
Nie ma żadnych "onych"

Rozejrzyjcie się po własnych rodzinach, znajomych , sąsiadach itp.
Okaże się , że tu jest jakiś dyrektor, za którego upadł zakład, tam jest jakiś lekarz, do którego ktoś się nie dostał itd. Z racji tego, ze to jedni z nas, w końcowym rezultacie tolerujemy to i dajemy przyzwolenie. System nie ma tu nic do rzeczy, mieliśmy ich kilka i w każdym problem z samymi sobą.
W takich tematach zawsze jest trochę populizmu.
Sama świadomość nie wystarczy, zmieniacie ten stan jakoś ? bo mnie np. za postawę społeczną grożono bronią i nie był to przybysz z kosmosu, pewnie jest ojcem, bratem , czyimś sąsiadem, może mieszka w tym samym mieście co ja , żaden "on".
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: szybki »

To jest wlasnie ta patologia pozwolic przyczynic sie swiadomie lub nie jestesmy jej jakas czescia !
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: baro »

RPC napisał to co ja źle napisałem wcześniej!!!
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: jacek0106 »

RRC masz rację że my słowiański naród nigdy nie umieliśmy rządzić.
A piszę oni bo jestem w tej mniejszości którą oni (większość) zawsze tłamsili. Jest jakaś magia w tym narodzie bo 70% uważa się za szczęśliwców wg.OBOP. A kto jest wiecznie szczęśliwy? Nie będę pisał bo nie chcę ludzi obrażać. W temacie Polskich traktorów nie wszystko jeszcze stracone bo firma Metal-Fach z Sokółki rozpoczęła produkcję naczep ciężarówek, i ma coraz większy potencjał. Odradzają się też mali kooperanci produkujący jakościowe części. Jest Unia Famarol. Jakieś światełko w tunelu widać dla polskiego traktora i oby nie były to reflektory pociągu.
Mariuszczs
Posty: 386
Rejestracja: 10 cze 2012, 9:53

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: Mariuszczs »

RRC - zmiany postawy się nie zrobi bo ona była by nie zgodna z naszą naturą . Z grubsza polak polaka opierd..i bez skrupułów a niemiec niemca ???

Komu źle - jest teraz w na tyle dobrej sytuacji że może emigrować . Gwarantuje że nic sobie nie wystęka na miejscu .
RRC
Posty: 501
Rejestracja: 01 paź 2010, 15:59

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: RRC »

Mariuszczs napisał/a:
RRC - zmiany postawy się nie zrobi bo ona była by nie zgodna z naszą naturą .
W takim razie skąd tyle świadomości ?

Jeżeli uciekamy za granicę i zasuwamy tam jak sie patrzy i mówimy, ze tam nam lepiej, to robimy to wbrew swojej naturze ? *yes*
Awatar użytkownika
dolnoslaski
Posty: 27
Rejestracja: 14 wrz 2014, 12:28

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: dolnoslaski »

Jestem osobą dość młodą. Poprzedni system pamiętam tylko z dzieciństwa. Akurat z racji wykształcenia i zainteresowań wiem o nim pewnie więcej, niż statystyczny mieszkaniec naszego kraju, ale mniejsza o to.

Mieszkałem trochę za granicą. Czułem się tam dobrze. Wróciłem do Polski. Nie z sentymentów, nie z tęsknoty, tylko dlatego, że mi się tu po prostu podoba. Bo taki był plan.

I wiecie co? I od początku wszędzie dookoła widzę tylko niezadowolonych. Bo politka, bo pada, bo błoto, bo za dużo, bo za mało, bo źle, bo dobrze, bo tamten ma więcej, bo ja mam za mało, bo kradną, bo kłamią, bo kiedyś było lepiej, bo... itd. Oczywiście wszystkim kierują i szkodzą jacyś tajemniczy "oni". Sobie nic nie mają do zarzucenia.

A ja tu wróciłem i kupiłem tu stary dom, który dla większości jest nic nie wartą poniemiecką ruderą i zrujnowane, małe gospodarstwo. Oczywiście, za ich stan odpowiadają znowu jacyś "oni", bo myśmy nic tu nie zniszczyli. No gdzie tam. A pałac we wsi to pewnie Ruscy rozgrabili, komuniści, albo inne NKWD.

Moi sąsiedzi mają po kilkanaście hektarów (po rodzicach), po dwa - trzy traktory. Im mało. Źle. I się dziwią, że cieszę się jak głupi, gdy uda mi się 20 arów ziemi dokupić, albo traktorek, który dla nich kwalifikuje się na złom. Generalnie, w większości mają mnie za nieszkodliwego idiotę.

Mam takich znajomych w Niemczech. Ciągle narzekają, że jest im źle. Zarabiają, zarówno jak na nasze, jaki i tamte warunki sporo pieniędzy. System emerytalny mają zły. Wszystko drogie. Do lekarza specjalisty trzeba z tydzień czekać. Pociąg spóźnił się 5 minut, a nikt nie nadał komunikatu dlaczego! Więc stali, biedni, skandal, i czekali, nie wiedząc o co chodzi (było to jakoś w czasie, gdy u nas pociągi stały godzinami, "bo taki mamy klimat"). Bo za śrubki w markecie musiał zapłacić 2 EUR. Bo paliwo bardzo drogie. Bo to, bo tamto...

Źle wam? Jedźcie na Ukrainę. Albo do Kazachstanu. O Afryce nie wspomnę. Dopiero zobaczycie, co znaczy bieda, docenicie stan polskich dróg, przejrzystość procedur urzędowych i nagle się okaże, że tu nie jest tak źle. Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia. Pewnie, że nie jest kolorowo, ale nigdzie nie jest, czasem pod górkę, czasem z górki. Róbmy swoje. Powoli do przodu.

Przemek
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: Ursus c-325 »

Nie obraź się, ale to jest właśnie sposób na stworzenie bezmyślnego, nieposiadającego żadnych ambicji i potrzeb społeczeństwa. Nie pokazujmy, że u nas jest źle, pokażmy wojnę na Ukrainie, ludzi w Korei czy głodujące dzieci w Afryce. U nas jest źle? Siedź cicho, bo może być gorzej.
Od 25 lat media taki zabieg właśnie przeprowadzają. A to łamanie praw człowieka na Białorusi pokażą, a to jak mało zarabiają na Kubie, albo jakie drogie paliwo w Europie. W Polsce natomiast miód i mleko.
Awatar użytkownika
dolnoslaski
Posty: 27
Rejestracja: 14 wrz 2014, 12:28

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: dolnoslaski »

Ależ z mojego punktu widzienia trudno nazwać mnie nieposiadającym ambicji i potrzeb. Wręcz przeciwnie. Raczej nazwałbym tak swoich sąsiadów, którzy wszedzie widzą "onych", co się do ich nieszczęścia przyczyniają, zamiast wstać i zacząć coś robić. Choćby małe rzeczy. Zacząć we własnym ogródku.
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: "URSUS znaczy NIEDŹWIEDŹ"

Post autor: jacek0106 »

Dolnośląski my właśnie tu bardzo opowiadamy się za niepodległym państwem które od 70 lat grabią nam ONI. Tak ONI ci od rozbiorów i wojen. A pałac w Kamieńcu Ząbkowickim obok mnie to właśnie Ruscy rozgrabili wywożąc wszystko na budowę daru Pałacu kultury. Ursus C-325 to co napisałeś to jest prawda. A niemiecki Bauer jest już właścicielem największych mediów propagandowych w naszym kraju, a ci co w te głupoty wierzą są właśnie sługami onych. A nastolatek JER2 który pisał w tym temacie jest większym patriotą niż my wszyscy starzy. Jaką my tym młodzikom Polskę zostawimy. Podbitą gospodarczo przez Onych.
ODPOWIEDZ