Bezpieczenstwo pracy traktorem

Ogólnie o ciągnikach
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Wiesiek »

Witam!
Czytając posty Szczepana o jego pieknym RS-ie natknąłem sie temat
"odbojniki antywywróceniowe" Moze ktos pokaze fotki lub wytłumaczy jak to wyglądai do czego słuzy
Mieszkam na Podkarpaciu teren raczej nie równinny i bardzo rzadko spotkac mozna traktor z zamocowanym własnie takim urzadzeniem a wydaje mi sie jest to sprawa podstawowowa jesli chodzi o bezpieczenstwo.
Samemu zdarzyło mi sie , ze traktor stanął mi "dęba" i to dosc mocno i tylko dzieki szczesciu i Bożej pomocy do tej pory zyję!
Zyje dosc długo i w swoim zyciu słyszałem o wielu takich co tego szczęścia im zabrakło...
Piszcie!
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Ursus »

Tutaj chodzi chyba o te zapobiegające zbyt dużemu wychyleniu przedniej osi. Dobrze mi sie wydaje ?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: agrotechnik »

Chyba raczej o takie rury wokół kabiny, jeśli traktor się wywróci to kabina nie zostanie zgnieciona i kierowca przeżyje. Tak to wyglądało:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 623
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: klusek-rolnik »

Mój kolega ma takie rury na kabinie w C-360/Zetor 50 super
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Deleted_User »

Ja widziałem jak kolo dachwał c 360 3p ale w 3p były kańciate kabiny i przeżył bo kabina sie nie zgniotła a takie jak w c4011 to kolo nie miał by szans na przezycie sam mam taką kabinę bo mam 360 3p i wiem co to znaczy miec taka kanciatą kabine sam raz do rowu wpadłem i jeszcze żyję
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: agrotechnik »

U mnie znajomy ma takie coś to jak przewrócił mu się traktor to maska zgnieciona była ale przeżył przez te rury.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Bolszewik »

Niestety w sobote był pogrzeb, znajomy spadł koparką w przepaść, nie miał szans kabina w drzazgi poszła.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Wiesiek »

Widziałem traktor pracujący w terenie górskim w lesie , miał zamocowane do tylnej osi cos w rodzaju dwóch płóz zapobiegające przewróceniu sie traktora to tyłu.
Sprawa druga na którą chciałem zwrócic uwage ,otóz widziałem taki przypadek jak jeden traktorzysta pomagał drugiemu, który ugrzązł z przyczepą w miękkim terenie.Uwiązał line za zaczep z przodu tego ugrzeżniętego zacząl ciągnąc i .....o zgrozo z traktora zostały 2 czesci rozdarł go na pół!Pękła obudowa sprzegła !Widziałem traktor pracujący w terenie górskim w lesie , miał zamocowane do tylnej osi cos w rodzaju dwóch płóz zapobiegające przewróceniu sie traktora to tyłu.
Sprawa druga na którą chciałem zwrócic uwage ,otóz widziałem taki przypadek jak jeden traktorzysta pomagał drugiemu, który ugrzązł z przyczepą w miękkim terenie.Uwiązał line za zaczep z przodu tego ugrzeżniętego zacząl ciągnąc i .....o zgrozo z traktora zostały 2 czesci rozdarł go na pół!Pękła obudowa sprzegła !
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Bolszewik »

Tak samo można rozerwać traktor zimą gdy ktoś wpadnie na pomysł by zapalic go z zasiągu.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Deleted_User »

Ale rozerwie się ten co ciągnie czy ten co nie chce zapalić?:confused:
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Bolszewik »

Ten co chce zapalić. Ten co chodzi to już ma rozgrzany nieco korpus i żeliwo nie jest tak kruche. W zasadzie sprawa dotyczy "debilnego" odpalania jak ktoś szarpie na chama wielkim traktorem jakieś maleństwo. Jeśli całą operacje przeprowadzić z głową to nic nie powino się uszkodzić choć oczywiście taki sposób odpalania jest z definicji błędny i szkodliwy.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Deleted_User »

Mi sąsiad ruskiem rozciągał C-330 w mróz ok.-25c pare razy i wszystko jest ok a miałem tak padnięte akumulatory że ledwo się kontrolka paliła.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Bolszewik »

Ja widziałem U360 rozwalony przez U385, ale odpał robiło dwóch głupków bo w 360 włozył I bieg, a 385 szarpał z "rozpędu".

Jak odpalałem znajomemu ruska to wyciągałem bo na asfalt i puszczałem z góry tak ponoć bezpieczniej.

A tak w zasadzie to akumulatory są wyjmowalne i mozna je w domu trzymać.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: agrotechnik »

Co do tych rur to nawet kirowce je miały montowane.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Deleted_User »

Ale te akumulatory miały już ponad 6-7 lat to opłacałoby się je wynosić?
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: agrotechnik »

Jak dobrej firmy to tak, jeśli jakieś takie tanie to można zawsze nowe kupić.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Deleted_User »

Zgadzam się z Tobą Agrotechnik .Teraz kupiłem akumulatory Centra to na zimę wyjąłem a tamte to były jakiejś firmy NBA.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Wiesiek »

Witam!
Panowie ja poruszyłem moim zdaniem dosc powazny temat nie po to aby ktoś robił sobie dowcipy i nabijał punkty, ładując posty,pisząc delikatnie mówiąc nie natemat.
chcesz pisac na temat akumulatorów to otwórz nowy temat a nie rób bąłaganu na naszej bardzo powaznej stronie. nasza strona przypomina mi czasami jakąś głupią chaterię z małolatami, i niektórych ludzi niestety ale trzeba pouczac , bo zachowują sie nieodpowiednio w odpowiednim miejscu!!!
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Deleted_User »

Nie denerwuj się tak Wiesiek chciałem tylko powiedieć Agrotechnikowi jakie miałem akumulatory a co do tematu to mój sąsiad miał w C-360 w tej starej kabinie "puszce" czy jakoś tak też miał takie rury wokół kabiny i raz się wywrócił i nic się nie stało.



I ja nie nabijam punktów.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Bezpieczenstwo pracy traktorem

Post autor: Wiesiek »

Sorry!
Moze wyczułes zdenerwowanie w moich słowach ale sam zobacz co sie dzieje:
niektórzy nie bacząc na charakter strony piszą teksty nie na temat, albo urządzaja licytacje,albo szukają np. kombajnu do kupienia bo żniwa tuz tuż, lub C330 w dobrym stanie....
ODPOWIEDZ