Maszyny z PRL-u

Czyli ciągniki i maszyny w małych rozmiarach
Awatar użytkownika
marek79
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2013, 10:56

RE: Maszyny z PRL-u

Post autor: marek79 »

Tadeuszu nie ma za co dziękować. Bardzo się cieszę, że za sprawą modelu DT-54 wspomnienia z dzieciństwa wróciły.

Ja także doskonale pamiętam takie koparki. Widywałem je także w żwirowni, kiedy jeździłem z Tatą po piasek (rolniczym STAREM 244).

Poniżej kolejny model z czasów PRL-u i mojego dzieciństwa. Tym razem Kirowiec K-700. Doskonale pamiętam jego nieco młodszego brata - model K-700A, którego widywałem prawie codziennie. Były one na wyposażeniu kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Przewoziły najczęściej ciężkie maszyny do prac ziemno-odkrywkowych bądź ogromne rolki taśm gumowych do taśmociągów. Zapewne wielu z Was widywało je także w PGR-ach. W PGR-ach w mojej okolicy widywałem jedynie wspomnianego wcześniej mniejszego brata-model T-150K.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: Maszyny z PRL-u

Post autor: maly-agro »

Po zamknięciu PGR w mojej miejscowości i sprzedaniu w prywatne ręce gospodarstwa w latach '90 jeździły 5 x K700A uwierzcie widok niesamowity. I do tego jeden był czerwony. Magia dzieciństwa :D
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: Maszyny z PRL-u

Post autor: szybki »

dokładnie u mnie jeździły zielone ale za dzieciaka biegałem patrzeć ile to może uciagnac i ten czarny dym z komina niezapomniane przynajmniej prze zemnie lata?
ODPOWIEDZ