Ogar 200 nowy nabytek.

Wszystko co związane z motoryzacją
JER2
Posty: 185
Rejestracja: 02 lut 2015, 19:37

Ogar 200 nowy nabytek.

Post autor: JER2 »

Witam. Skoro był już temat o simsonie i komarze to chyba mogę założyć temat o moim nowym ogarze 200. Otóż w tamtym tygodniu zakupiłem ogara 200 w oryginalnym malowaniu z 1985r za 300zł. Razem z tatą trochę go ponaprawialiśmy i chodzi jak marzenie a wczoraj założyłem oryginalny błotnik i podłączyłem światła. W niedzielę zrobiłem nim 10 kilometrową przejażdżkę i sprawował się świetnie mocy mu nie brakuje a to dlatego że gdy go kupiłem był odblokowany.
I tu mam kilka pytań:
- czy z przodu może być żarówka 12v? Ja taką założyłem i świeci.
- czy podejdzie kondestator od jawy 350? Bo taki mam w zapasie.
- czy opłaca mi się stary tłok i cylinder wymienić na nowy 60cm3 ?
- i czy jak motor jest wyrejestrowany a mam wszystkie papiery to mogę go zarejestrować?
Zdjęcia albo dodam ja albo wyślę do Ursusa żeby on je tu dodał bo ja jestem kiepski w tym temacie.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Ogar 200 nowy nabytek.

Post autor: Wicher »

No cześć,
-Żarówka 12 v może siedzieć "na sztukę", Ogar ma instalację 6 voltową. Jeśli zamierzasz jeździć w myśl zasady "mnie widzą a ja nic" niech ta żarówka siedzi Lepiej kupić sobie zapas 6 voltowych
-Kondensator od jawy podejdzie przy odrobinie starania ale póki chodzi na oryginale szkoda wymieniać, współczesne kondensatory nie mają żadnej jakości.
-Z tego samego względu nie opłaca się zakładać zestawu 60 ccm, dużo lepiej przeszlifować stary cylinder i dokupić do niego nadwymiarowy tłok.

Jeźli chodzi o papiery to idź od razu do wydziału, tam dowiesz się wszystkiego. Musisz tylko pamiętać że jak Pani w okienku powie"nie da się" musisz sie odwoływać do kierownika.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
JER2
Posty: 185
Rejestracja: 02 lut 2015, 19:37

RE: Ogar 200 nowy nabytek.

Post autor: JER2 »

Dzięki za odpowiedź. Wiem że tam podchodzi 6v ale na razie założyłem z przodu 12 i musze powiedzieć że świeci bardzo dobrze dlatego pytam czy taka się nada. Z tyłu mam żarówkę taką jak ma być. Tłok i cylinder są w zaskakująco dobrym stanie to na razie nie będę ich wymieniał. A pytałem o ten 60cm bo byłem ciekaw czy jak stary będzie zużyty to czy brać ten 60cm. Stary kondestator jest dobry i iskra jest jak szatan. Jak go kupiłem to nie miał iskry więc wymieniłem cewkę zapłonową pod bakiem, cewkę iskrową pod deklem, przerywacz, kondestator i świecę ale okazało się że kabel WN był do wymiany bo iskra była dalej mała a po wymianie kabla to już było dobrze. Uszczelki pod ganik dorabiałem sam bo te nowe z zestawu to jakaś lipa. Ogólnie motor pali od kopa.



W niedzielę jeździłem z kolegą on na zetce 50 a ja na ogarze. On gieroj jechał po lesie jak wariat a ja spokojnie na 2, 3 . Jak wjeżdżaliśmy pod górę to ja se spokojnie na 2 on za mną aż tu nagle wżął mnie pod koniec drogi wyminą wpadł w poślizg motor przechyliło na prawy bok a jego wyrzuciło w drugą stronę to ja po hamulcach i skręcam w bok żeby w niego nie wjechać bo to było tuż przed moim motorem. Dobrze że ułamał tylko lusterko.

Obrazek



Obrazek[/URL




[URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/090ed328c3f93076]Obrazek





Obrazek



Mój motór. Jakoś te zdjęcia dodałem.



To są zejęcia z niedzieli i wtorku. Jak ktoś chce to moge jeszcze dodać troche zdjęć w plenerze .
ODPOWIEDZ