Silnik S301 nie podaje oleju.

Ciągniki wykonane własnoręcznie, ale na głównych podzespołach mających ponad 25 lat. Forum na okres próbny - proszę zapoznać się z Regulaminem.
fezozd
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2013, 17:41

RE: Silnik S301 nie podaje oleju.

Post autor: fezozd »

Które nacięcie robię sam ? Aha czyli oprócz tego nacięcia, które jest przez cała tulejkę obecnie robię później takie samo jak na tej starej ?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Silnik S301 nie podaje oleju.

Post autor: Bolszewik »

Nie mam pojęcia po kiego grzyba jest nacięcie podłużne.
Na oryginalnej tulejce go nie było, a miałem w rękach oryginał (cały komplet tłok, pierścienie, sworzeń, tulejka, cylinder) kupiony gdzieś w pierwszej połowie lat 90.
Ja robiłem tak jak opisałem. Po wciśnięciu tulejki brzeszczot, rozwiertak i pasowanie ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
fezozd
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2013, 17:41

RE: Silnik S301 nie podaje oleju.

Post autor: fezozd »

Muszę się dowiedzieć po co jest to nacięcie podłużne, oczywiście tulejka jest przecięta na wylot tzn, jest luz między tym nacięciem. Stara tulejka tego nie miała stąd też próbowałem się dowiedzieć coś na ten temat od was.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Silnik S301 nie podaje oleju.

Post autor: Bolszewik »

To wszystko jasne ....
Nacięcie jest dla ułatwienia montażu. Gdyby nie było nacięcia to mogła by się nie wsunąć w korbowód.
Tzn. jest niedokładnie obrobiona na zewnątrz.
Najlepiej wcisnąć to na prasie, ale zakładam że nie chcesz wyjmować wału, więc to nie realne. Zatem potrzebujesz zrobić / pożyczyć coś co pozwoli Ci równo wprowadzić tuleję w korbowód.

Nie jest to MŁOTEK !!!

Potem w standardzie naciąć od góry lub nawiercić zależnie od tego co jest na korbowodzie od góry. Potem dopasować sworzeń rozwiercając tulejkę nastawnym rozwiertakiem. Jeśli sworzeń będzie pasował bez rozwiercania to raczej źle.
Przy montażu tłoka mały trik.
Wlej do tłoka troszkę benzyny i podpal, lub postaw go na kaloryferze aż się zagrzeje. Sworzeń schowaj do zamrażarki na kilka godzin (chyba że masz do dyspozycji ciekły azot).
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
fezozd
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2013, 17:41

RE: Silnik S301 nie podaje oleju.

Post autor: fezozd »

Wał mam wyciągnięty ponieważ coś się stało z tulejką od popychacza pompy oleju i popychacz dostał takiego strzała, że się skrzywił ; ]



Dzięki za pomoc i zobrazowanie jak to ma wszystko wyglądać, jeszcze tylko muszę kupić rozwiertak ;]
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4854
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Silnik S301 nie podaje oleju.

Post autor: Bolszewik »

Pożycz, bo są drogie, a następny raz nie wiadomo kiedy go użyjesz.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ