silnik kosiarki

Wszystko co związane z motoryzacją
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

silnik kosiarki

Post autor: bossmann »

Witam.poszukuje do radzenia w sprawie silnika tekumseh v 60 wydmuchalo uszczelkę i ściągnęła głowice obczyścilem zaworki i tlok , pokręcił em wałem i zauważyłem ze w cyklu sprężania na zawor wydechowy się unosi się , minimalnie ale jest czas kiedy on na ułamek sekundy unosi się , dzieje się to w cyklu sprężania. .... z racji mojej wiedzy to w cyklu sprężania powinno być w komorze szczelnie ..... czy może ktoś pomóc?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: silnik kosiarki

Post autor: Bolszewik »

Stawiam na rozrząd. Coś podlazło pod krzywkę lub jest uszkodzona. Zawór podnosi się w nieodpowiednim punkcie. Możliwe też że jest to zjawisko celowe podczas rozruchu, a potem powinno ustać. Chodzi o łatwiejsze rozpędzenie silnika, coś na kształt automatycznego odprężnika ?
Tu masz linka do schematów:
http://www.barrettsmallengine.com/tecumseh/v60.html


Popraw proszę te BYKI bo się nie da czytać ....
Proszę o pisanie w odpowiednich działach. Dział Zetor na pewno nie jest odpowiedni do rozważań o kosiarkach.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: silnik kosiarki

Post autor: bossmann »

dzięki.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: silnik kosiarki

Post autor: Wicher »

Dokładnie tak jest jak Bolszewik mówi, na wałku rozrządu MOŻE znajdować się ciężarek połączony dźwigienką z podfrezowanym wałkiem wmontowanym w krzywkę... to podpiera zawór i ułatwia szarpnięcie silniiem kiedy obroty stają się już odpowiednie silnik uruchamia się :) Rozwiązanie powszechne w motocyklach i quadach.
Kosiarki mają dość spore pojemności więc uruchamianie ich szarpakiem musi być w jakiś sposób ułatwione. Jeśli kosiarka do końca chodziła poskładaj na nowej uszczelce dokręć odpowiednim momentem i powinno być OK
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: silnik kosiarki

Post autor: bossmann »

dzięki. chodziła do końca a nawet na uszczelce z przedmuchem chodziła ale ten sykot mnie zaniepokoił i rozebralem silnik.uszczelke zamówiłem . problem będzie teraz z gaznikiem ,bo posciagalem te druciku i sprężynki i teraz niemoge dojść ładu.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: silnik kosiarki

Post autor: Bolszewik »

Podaj dokładny model silnika, poproszę kolegę który jest serwisantem pił/kosiarek, może ma jakiś schemat.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: silnik kosiarki

Post autor: bossmann »

v60 70329J



przy okazji głowice z jakim momętem dokręcić?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: silnik kosiarki

Post autor: Bolszewik »

Miałem służbę 24 h, a od rana robiłem sufit w domu. Jutro po południu postaram się zajrzeć na serwis i zdobyć jakieś informacje.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: silnik kosiarki

Post autor: bossmann »

dziękuję.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: silnik kosiarki

Post autor: Bolszewik »

Niestety, nic się nie dowiedziałem nie ma żadnych serwisówek, albo nie chce zdradzać tajników rzemiosła. *no*

Na stronie która podałem są schematy tych silników, oraz wiele innych materiałów. Niestety trzeba dobrze znać język Szekspira ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: silnik kosiarki

Post autor: bossmann »

ok. dam radę jakoś ,mógł poprostu sam niewiedzieć ,czasem tak jest,znam jednego z serwisu vw kory dzwoni do wioskowego mechanika i pyta o radę.



czy śruby glowicy muszą być specjalne czy mogą być zwykle 8.8 czy 10.5 .
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: silnik kosiarki

Post autor: marek »

W wynalazkach typu kosiarki są przeważnie gwinty calowe.Więc śruby muszą być oryginalne bo ciężko będzie coś dobrać.
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: silnik kosiarki

Post autor: bossmann »

ja rozwiercilem z m8 na m10 i gwinty i juz podejdzie normalna sruba tzn utwardzona normalna.
ODPOWIEDZ