wibracje w c 330

Wszystko o naszych Ursusach
Bohun111
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2020, 13:17

wibracje w c 330

Post autor: Bohun111 »

Witam. Mam problem ze swoją 30 a mianowicie od jakiegoś czasu ma duże wibracje na kierownicy az ręce bolą od jazdy... oraz na podestach. Posprawdzalem wszystkie śruby wszystko gra. Nawet na wolnych obrotach czuć na kierownicy drgania A wraz ze wzrostem obrotów stają się już bardzo duże. Wymieniłem pompę wody bo miała duze luzu na łozyskach myslalem.ze to jest przyczyną ale niestety nie. Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam serdecznie z okolic nowego sacza
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: wibracje w c 330

Post autor: marek »

Może poluzowało się koło zamachowe,albo skręcił wał korbowy.Jeżeli to wibruje tylko w czasie jazdy to obejrzyj dokładnie przednie koła.Generalnie nie pracuje w osi coś co się kręci.A musi być to coś dużego.
dodek
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2020, 21:32

Re: wibracje w c 330

Post autor: dodek »

mam to samo w swojej - winę ponosi źle wyważony wał /pomylone przeciwagi, 2 opcja to różnica w masie korbowodów - ale ta opcja jest malo realna.
Znajomy robił ost remont swojej - wyważył wał , +zważył korby z tłokami i podszlifował miejscami naddatki materiału na równe masy. Powiem tak - bardziej równo pracującej c330 nie wiedziałem nigdy - silnik chodzi jak pszczółka.
ODPOWIEDZ