Cyklop 2 - Prototyp

Wszystko na temat ładowaczy, spychów, wózków i masztów widłowych... Generalnie o urządzeniach pomagających w załadunku i rekultywacji terenu.
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: Muran001 »

Gratuluję zbiornika oleju! Jak udało się odnaleźć? Czy był owiany jakąś legendą?
Jak tam poszukiwania łyżki od Cyklopa?
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Udało się zdobyć namiary na człowieka, który to kupił kiedyś i na szczęście do niczego tego nie wykorzystał.

Jeśli chodzi o łyżkę to wiem gdzie jest ale właściciel chce za nią 2 tysiące złotych więc raczej łyżka będzie nowa bo to trochę przesada moim zdaniem.
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: Martek »

detalomaniak pisze: 01 wrz 2023, 11:24 Udało się zdobyć namiary na człowieka, który to kupił kiedyś i na szczęście do niczego tego nie wykorzystał.

Jeśli chodzi o łyżkę to wiem gdzie jest ale właściciel chce za nią 2 tysiące złotych więc raczej łyżka będzie nowa bo to trochę przesada moim zdaniem.
Nie wiem jaki stan itd tej łyżki, ale zrobić porządnie i tanio nową też sie nie da.. giecie, ciecie spawanie, zakup blachy, zebów, sam hardox sporo kosztuje.
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Nawet jak wyjdzie więcej to zawsze lepsza nowa niż taka która ma ponad 40 lat, jest to element który akurat łatwo skopiować i zbudować od nowa. Pożyjemy zobaczymy ;)
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: Muran001 »

Czy byłbyś w stanie ściągnąć ze starej łyżki wymiary by wykonać nową na wzór?
Martek
Posty: 366
Rejestracja: 25 sie 2022, 10:51

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: Martek »

detalomaniak pisze: 01 wrz 2023, 14:13 zawsze lepsza nowa niż taka która ma ponad 40 lat
To tylko zależy czy użyjesz lepszej stali od pierwowzoru.
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

https://youtu.be/EdyJ0ZKMUWo?si=_DBVFumjTCqexRLH

Zapomniałem tylko, że myjka mocno wpływa na dźwięk nagrania, cóż działamy dalej
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Zabrałem się za przekładnie oraz zdemontowałem pompę.
Zaciekawiły mnie skośne zęby oraz jeszcze bardziej łożyska stożkowe, do tej pory spotkałem się tylko z kulkowymi. Oczywiście wszystkie do wymiany bez względu na stan.

Zmartwił mnie tylko niski stan oleju, ledwie na dnie wiaderka ale na szczęście rdza nie zdążyła zaatakować gniazd łożysk.

Pompa jedzie do Tucholi na sprawdzenie i ewentualną naprawę jeśli będzie tego wymagać.

Proszę zwrócić uwagę na niski numer tej pompy, który wynosi 0000003. Rok budowy 1984.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozdzielacze udało się poskładać oraz wyczyścić, teraz czekać tylko na pierwsze uruchomienie.

Widać różnicę między RBS 10 a RBS 16. To kolejna ciekawostka w tej maszynie.
Obrazek
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Jest kolejna partia brakujących elementów. Łyżka jednak oryginalna, okazuje się, że jest bardzo duża jak na rozmiar całej maszyny. Krótkie wideo, postępów w pracy niestety nie widać. Ruszam na wybory.

https://youtu.be/wejdAROxNyM?si=TkuBC4YG8e5Ep28l
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: Muran001 »

Gratuluję zdobycia kluczowych elementów takich jak zbiornik oleju i łyżka. Kiedyś wspomniałeś, że łyżka była do sprzedania za 2000 zł. Jeśli można zapytać, za ile udało się ją dorwać? Czy masz pomysł na odtworzenie mocowań ramienia Cyklopa i siłownika? Może kolejne elementy pojawiły się na oku?
luqasz17
Posty: 160
Rejestracja: 07 sty 2010, 16:26

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: luqasz17 »

detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Jeśli chodzi o mocowanie na czas transportu to chyba cyklop 2 miał inne rozwiązanie. Na razie nie mogę dokładnie ustalić jak konkretnie to działało ale na pewno nie tak jak w standardowym. Poszukuję siedzenia do bizona z końcówki lat 70 w jak najlepszym stanie, jeśli ktoś coś posiada to chętnie odkupie.
Awatar użytkownika
krzychu21
Posty: 193
Rejestracja: 12 lip 2014, 16:13

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: krzychu21 »

A czy w Twoim cyklopie są takie haki na boku? Mam jedno czarno-białe zdjęcie z czymś zamontowanym na tych hakach ale niestety zdjęcie jest słabej jakości i nie widać co to.

ObrazekObrazek
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

krzychu21 pisze: 03 lis 2023, 8:23 A czy w Twoim cyklopie są takie haki na boku? Mam jedno czarno-białe zdjęcie z czymś zamontowanym na tych hakach ale niestety zdjęcie jest słabej jakości i nie widać co to.

ObrazekObrazek
Dokładnie, te haki do tego służyły bo nawet na filmie widać takie odciągi jak są zamocowane. Pozostaje pytanie gdzie były przymocowane końce tych odciągów, czyżby bezpośrednio do łyżki? Otwory w łyżce są i do niczego mi one nie pasują więc może do tego kto wie...
Awatar użytkownika
krzychu21
Posty: 193
Rejestracja: 12 lip 2014, 16:13

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: krzychu21 »

Czyli ten element na boku to są odciągi zamontowane na czas pracy?
Chodziło mi dokładnie o te haki na boku wieżyczki oraz o ten element co wygląda jakby drabinka

ObrazekObrazek
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

Dokładnie tak jak mówisz.
detalomaniak
Posty: 54
Rejestracja: 10 sty 2021, 18:10

Re: Cyklop 2 - Prototyp

Post autor: detalomaniak »

https://youtu.be/dby0j3eUZLk?si=KmGfSw6ubVl1TMZ0


Krótki film w którym pokazuje wszystkie miesiące w naszym kalendarzu Agromet.

Film miał być również o siłowniku ale rozładowała mi się bateria, ciąg dalszy filmu niebawem
ODPOWIEDZ