Dni Otwartych Drzwi ŚODR w Mikołowie

Dodano dnia: 11/07/2021

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie na terenie wokół oddziału w Mikołowie organizował po raz 41. Dni Otwartych Drzwi. Głównym elementem imprezy był duży jarmark, na którym można znaleźć produkty regionalne, sprzęt pszczelarski, sadzonki roślin i inne różności jakie pojawiają się na tego typu imprezach. Jak co roku odbywała się też wystawa psów rasowych i w sobotę pokaz pracy psów pasterskich.

Od kilku lat podczas imprezy prezentowane są również stare traktory. Na zaproszenie Józia Richtera ze Skansenu Lubecko przyjechaliśmy z naszym Hakotrac, który miał tam swoją premierę po remoncie. W sobotę w wystawie brało udział 9 traktorów, a niedzielę 7. W tym roku dominowały małe ciągniki – przyjechały ciągniki takich marek jak: Fahr, Deutz, Ursus, Fiat, Hako, Gutbrod, Dzik 21-4K, a z jednoosiowców Dzik 2 i Ursusik C-308 często niesłusznie nazywany dzikiem. W sobotę traktory prezentowane były wyłącznie stacjonarnie, natomiast w niedzielę odbyły się 2 pokazy w ruchu. W sobotę odbywała się również degustacja dań z drobiu, na którą zaproszeni byli m. in. kolekcjonerzy prezentujący swoje ciągniki – za poczęstunek dziękujemy 🙂

Pogoda w tym roku była dla wszystkich łaskawa, w przeciwieństwie do komarów wieczorem atakujących masowo z okolicznych krzaków. Impreza jak dla mnie była bardzo udana, mogę spokojnie polecić na przyjazd całą rodziną – każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 Więcej zdjęć w Galerii.

Michał 'Sebright’ Kurowski

Zobacz więcej na