Pompa hydrauliczna

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
nawrok25
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2023, 18:50

Pompa hydrauliczna

Post autor: nawrok25 »

czesc . mam pytanie , chcę sie dostac do pompy hydraulicznej i nie bardzo wiem jak zdemontować kola zębate bo ktoś cos chyba pospawał prosze o poradę
Obrazek
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pompa hydrauliczna

Post autor: Ursus »

Udało Ci się rozmontować po moich wskazówkach czy na razie nie ? Schemat budowy o który prosiłeś postaram się wrzucić wieczorem zeskanowany lepiej, ale póki co może to Ci wystarczy:
https://retrotraktor.pl/podnosnik-hydra ... -zetor-25/
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Pompa hydrauliczna

Post autor: marek »

Z drugiej strony jest tak samo? Wiertarka z okrągłym kamieniem lub frezem i zeszlifować.Jeżeli z drugiej strony jest też spaw to masz większy problem, bo spaw roztapia się na boki i może być problem z wybiciem tego , prawdopodobnie klina. Jak nie przechodzi na drugą stronę to będzie problem z wyciągnięciem klina z otworu.Jeżeli to jest wkręcane to po usunięciu spawu trzeba będzie użyć specjalnych narzędzi do wykręcania urwanych śrub.Mniejszy albo większy ale masz problem. Ktoś poszedł na całość
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pompa hydrauliczna

Post autor: Ursus »

Nie będzie tak źle - tu jest koło zębate złożone w ten sposób, że jest na klinie (ale ciasno siedzą często), a drugie koło jest nasunięte na to pierwsze i ustalone kołkiem wkręcanym - tu ktoś to zaspawał - nie wiemy co kombinowane było - ale moim zdaniem zejdzie w całości z klina i nie ma się czym przejmować.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Pompa hydrauliczna

Post autor: marek »

Jeżeli dobrze zrozumiałem to ten zaspawany klin łączy ze sobą oba koła a nie koło z wałkiem. To nawet nie ma po co go ruszać tylko ściągnąć oba koła razem.Czyli nie ma żadnego problemu.
Grigs
Posty: 649
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: Pompa hydrauliczna

Post autor: Grigs »

Spróbuj rozebrać resztę pompa powinna wyjść, a jak nie Chcesz się bawić to jedynie rozwiercić trochę i wykrętakami wykręcić kołek.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pompa hydrauliczna

Post autor: Ursus »

marek pisze: 05 wrz 2023, 9:23 Jeżeli dobrze zrozumiałem to ten zaspawany klin łączy ze sobą oba koła a nie koło z wałkiem. To nawet nie ma po co go ruszać tylko ściągnąć oba koła razem.Czyli nie ma żadnego problemu.
Dokładnie. Nie mam pewności czy wszystkie typy mają jednakowo, ale ostatnio robiłem 2 podnośniki, które właśnie tak miały.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ