Gala Techniki Rolniczej 2018

Dodano dnia: 09/09/2018

W dniach 8-9 września br. miała miejsce kolejna edycja tzw. Gali Pary. Wydarzenie to obejmowało dwie, jednocześnie trwające imprezy. Pierwszą z nich była 2. edycja Gali Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich, a drugą, w oddalonej o 2 km Jaworzynie Śląskiej, kolejna Gala Parowozów.

W ramach Gali Techniki Rolniczej swoje eksponaty prezentowali członkowie Klubu Miłośników Starej Techniki RetroTRAKTOR, a także Klubu Traktor i Maszyna, ekipy Kierat Team Lubecko oraz niezrzeszeni, lokalni miłośnicy. W stosunku do roku ubiegłego wzbogaciła się również kolekcja własna powstającego w Piotrowicach Świdnickich Muzeum Technik Rolniczych.

Na odwiedzających czekały liczne atrakcje w postaci pokazów działania wiekowych maszyn rolniczych oraz ciągników, ale największym zainteresowaniem cieszyły się ziemniaki prosto z parnika, z dodatkiem masła i soli. Pycha! Inicjatorem uruchomienia parnika, podobnie jak kieratu, była znana Wam ekipa kolekcjonerów z Lubecka, pod przewodnictwem Józefa Richtera. Członkowie Klubu RetroTRAKTOR uczestniczyli również w pokazie omłotów przy pomocy młocarni Warmianki, śrutowaniu, wyścigach, a także orce.

Organizatorem Gali Pary 2018 była Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska.

Więcej na poniższej relacji filmowej z wydarzenia. Obszerna fotorelacja na Facebooku: KLIK

Paweł Rychter

Zobacz więcej na