Golub Dobrzyń 2020

Dodano dnia: 04/10/2020

W dniach 22-23 sierpnia 2020 roku na zamku w Golubiu Dobrzyniu odbył się XII Zlot i Wystawa Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych województwa kujawsko-pomorskiego. Impreza zawsze ma miejsce na przełomie czerwca i lipca, tym razem w związku z pandemią termin został przesunięty.

Mimo trudnych okoliczności frekwencja zarówno wśród kolekcjonerów, jaki i zwiedzających bardzo dopisała. W sumie trudno się dziwić, wiele tego typu imprez zostało przeniesionych na kolejny rok, dlatego każda okazja do spotkania ze starymi traktorami w bieżącym roku przyciągała tłumy sympatyków. O to by mocno się nie gromadzić zadbała pogoda, niemiłosiernie podlewając deszczem w sobotę.

Impreza odbyła się ze wszystkimi swoimi stałymi punktami. Od czasu przeniesienia wystawy na teren zamku golubskiego do tradycji przeszła fotograficzna sesja w dolinie u stóp wzgórza zamkowego. Na dole jest też miejsce na pokazy sprawności traktorów. Widownia gromadzi się zaś na skraju wzgórza. To naprawdę magiczne miejsce, sąsiedztwo zamku, roztaczająca się stąd panorama Golubia Dobrzynia tworzą niepowtarzalny nigdzie indziej klimat.

W imieniu klubu CGD Retro-Traktor serdecznie zapraszam na kolejne edycje zlotu w Golubiu-Dobrzyniu.

Mateusz Stasiński

Zobacz więcej na