I Obornickie Święto Miodu, Piwa i Potraw Tradycyjnych

Dodano dnia: 19/07/2014

19 lipca 2014 roku odbyło się po raz pierwszy Obornickie Święto Miodu, Piwa i Potraw Tradycyjnych. Podczas tej imprezy oprócz wszelkiej maści browarów, prezentowały swoje stoiska lokalne stowarzyszenia. Urząd Miasta i Gminy Oborniki Śląskie wraz z Lokalną Grupą Działania „Kraina Wzgórz Trzebnickich” zorganizował konkurs na „Najładniejsze stoisko”. Przedstawiciele stowarzyszeń postarali się i dzięki temu mogliśmy oglądać wspaniale udekorowane i zastawione wyśmienitymi specjałami stoiska. Nasze nowo założone stowarzyszenie – Klub Miłośników Starej Techniki RetroTRAKTOR – również wzięło udział w zmaganiach. Ogromna w tym zasługa naszych wspaniałych pań: Doroty, Kasi i Magdy, które przygotowały poczęstunek dla komisji konkursowej oraz zwiedzających. Oprócz chleba ze smalcem, ogórków i własnoręcznie robionej przez Marka konserwy, można było posmakować Retrotraktorówki, a także nalewki malinowej nazwanej „Słodycz Traktorzystki”. Jak się później okazało komisja była zachwycona. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce, a w nagrodę otrzymaliśmy czek na 500 złotych.
Na stoisko można było ponadto pooglądać z bliska bardzo starą maszynkę do zamykania puszek na konserwy, kilka maszyn konnych i ręcznych, Zetora 25K wraz ze żniwiarką, Deutza F1L, dwa radzieckie motocykle z koszem, Simsona, Citroena 2CV „Kaczkę”, Citroena B11.
Podziękowania należą się uczestnikom tego spotkania: pani Dorocie, Magdzie, Markowi i Albertowi Sękalskim, państwu Kasi i Stefanowi Sychom, Jackowi Grajewskiemu, Łukaszowi Pirógowi, Witkowi Aleksandrowiczowi, Adamowi Kamińskiemu oraz mojemu tacie Franciszkowi Rychterowi. Dziękujemy również komisji konkursowej, wystawcom oraz organizatorom za przygotowanie wspaniałej imprezy. Za rok zapewne znów się pojawimy.

Paweł Rychter

Zobacz więcej na