II Piknik Borówkowy

Dodano dnia: 02/08/2014

2 sierpnia 2014r. na zaproszenie sołtysa wsi Borówek Czesława Suchackiego, ekipa RetroTRAKTOR wybrała się na II Piknik Borówkowy. Pomimo upału frekwencja dopisała i pokazaliśmy się w licznym gronie: Zetor 25, Zetor 25K, dwa Zetory 3011, Deutz F1L, a także Ursus C-328, Porsche oraz skansenowa C-330.
Około godziny 15, po uroczystym rozpoczęciu i przywitaniu gości, w stronę Skokowy wyruszył korowód „RetroTRAKTOR i przyjaciele”. Następnie na zgromadzonych czekały występy lokalnych zespołów ludowych. W międzyczasie chętni mogli wziąć udział w różnego rodzaju grach i konkursach, zobaczyć mini-zoo na terenie Skansenu bądź odbyć historyczną podróż w czasie zabytkowym autobusem zwanym potocznie „ogórkiem”. Szeroko otwartymi drzwiami zapraszała przybyłych gości „Chata Borówkowa”, która po same brzegi wypełniona była różnego rodzaju eksponatami, m.in.: starymi narzędziami rolniczymi. Dla najmłodszych Klub RetroTRAKTOR przygotował kącik z kolorowankami. W ramach niespodzianki „Sentymentalna podróż w czasie pt. Jadźka, pomóc Ci?  NIE ! A to Ci pomogę.” zaprezentowano funkcjonowanie młocarni MSC-6, którą napędzał Deutz.
Podczas Pikniku odbył się również konkurs na Miss Retro, w którym główna nagroda przypadła panu Zbyszkowi Tyczce z Kałowic i jego Ursusowi C-328, gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i gościnę oraz wszystkim przybyłym za zainteresowanie!

Magdalena Sękalska

Zobacz więcej na