Instrukcja montażu kół w Ursusie C-4011

Dodano dnia: 12/04/2020

Montując tylne koła w Ursusie C-4011, a także pochodnych – które mają otwór na zawór dętki od zewnątrz przy standardowym rozstawie kół – należy zwrócić uwagę na prawidłowe ustawienie felgi względem wału koła. Chodzi o to, aby przy montażu obciążników udało się spasować ich wycięcie właśnie ze wspomnianym zaworem. Jeżdżąc bez obciążników na tylnych kołach – jest to nieistotne.

Przy zakładaniu koła tylnego na wał koła, należy to zrobić w ten sposób, aby znak na tarczy koła (3) był przesunięty względem znaku na wale koła (6) o 90 stopni w lewo. Jeżeli znaki nie są widoczne, wówczas należy założyć je tak, aby śruba (2) mocująca tarczę (3) do obręczy (1), otwór w tarczy oraz nakrętka mocująca koło do wału koła (4) były w linii prostej. W tym położeniu górny otwór (5) w wale koła na sworzeń obciążnika jest z prawej strony.

Dzięki takiemu sposobowi montażu będzie możliwe wygodne pompowanie kół od zewnętrznej strony, bez względu na to czy mamy obciążniki, czy nie oraz w różnych konfiguracjach rozstawu kół (różne sposoby łączenia tarczy i obręczy koła).

Paweł Rychter

Zobacz więcej na