IX Bal Traktorzysty

Dodano dnia: 06/02/2016

W ostatnią sobotę karnawału 6 lutego br. w Łochowie odbyła się niecodzienna impreza: 9. Bal Traktorzysty Klubu „Traktor i Maszyna”, który co roku odbywa się w innym miejscu w Polsce. W roku 2016 organizacji imprezy podjęła się Rada Sołecka Łochowic wraz z miejscowymi kolekcjonerami – członkami Klubu „Traktor i Maszyna” oraz Skansenu w Łochowicach. W organizację balu włączyła się również dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie, Wójt Gminy Białe Błota oraz Starostwo Powiatu Bydgoskiego.
Bal rozpoczął Wójt Gminy Białe Błota, który przywitał wszystkich gości, Prezesowi Klubu „Traktor i Maszyna” wręczając tradycyjny powitalny chleb z solą. Prezes Piotr Ciąder powitał wszystkich życząc im dobrej zabawy i przekazał otrzymany chleb do wspólnego spożycia, a także wręczył podziękowanie dla Dyrektora Szkoły za pomoc w zorganizowaniu 9. Balu Traktorzysty.
Po tym wstępie wójt Maciej Kulpa wręczył kilkanaście wyróżnień dla kolekcjonerów z całej Polski oraz wyróżnienia dla kolekcjonerów z terenu gminy Białe Błota i osób, które szczególnie wzmacniają działania lokalnych miłośników starej techniki rolniczej.
Po wystąpieniu Wójta głos zabrał przedstawiciel Starostwa Bydgoskiego w osobie wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Szmytki, który podziękował za zaproszenie i wręczył specjalne podziękowania wraz z pięknie wydaną książką pt. „Smaki Powiatu Bydgoskiego” dla kolekcjonerów z naszego powiatu.
Po części oficjalnej nastąpiła zabawa taneczna przerywana atrakcjami i niespodziankami wieczoru, m.in. goście mogli uraczyć się pysznymi tortami w kilku smakach, ułożonymi w cyfrę „9”.
Każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę piernik w kształcie ciągnika oraz egzemplarz miesięcznika „Rolniczy Przegląd Techniczny”, którego redakcja także włączyła się w pomoc w realizacji Balu Traktorzysty. Wszystkim uczestnikom wręczono także zaproszenia na Jubileuszowy 15. Ogólnopolski Festiwal Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach, który odbędzie się w dniach 20-21.08.2016 roku. W załączeniu przekazujemy publikacje z poprzednich edycji Festiwalu. Jedną z niespodzianek wieczoru były pieczone indyki i pieczone szynki.
Oprawę muzyczną zapewnił świetny DJ z Radio Nakło. Dobra zabawa trwała aż do godziny 5:00 rano.
Bardzo dziękuję za pomoc w zorganizowaniu 9. Balu Traktorzysty:
Staroście Powiatu Bydgoskiego Wojciechowi Porzychowi,
Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Bydgoskiego Andrzejowi Szmytce,
Wójtowi Gminy Białe Błota Maciejowi Kulpie,
Dyrektorowi Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Łochowie Panu Mirosławowi Donarskiemu,
Redaktorowi Naczelnemu „Rolniczego Przeglądu Rolniczego” Krzysztofowi Płockiemu,
oraz:
Juli i Marcinowi Wudniak, Ewie Ozga, Hannie i Krzysztofowi Żejmo, Gieni i Marianowi Jasiorowskim, Renacie i Henrykowi Robaszewskim, Lucynie i Klausowi Ehlers, Iwonie i Markowi Grzywacz, Milenie i Adrianowi Ślęzak, Honoracie Filipczak, Łukaszowi Fons, Kajowi Pedersen,  Andrzejowi Kazimierczak,  Wojtkowi Mikołajczak, Agatce i Uli Grzywacz. Dziękuję ekipie kuchni 9. Balu Traktorzysty – byli naprawdę świetni! Bardzo Wam wszystkim dziękuję, a szczególnie szefowej Bogusi.

Jacek Grzywacz
Sołtys Łochowic

Zobacz więcej na