Kosiarka z CSRS

Dodano dnia: 09/04/2019

Znany z różnorodności swych wyrobów przemysł motoryzacyjny naszych południowych sąsiadów anonsuje obecnie łopoczecie produkcji kosiarki silnikowej MF-70. Będzie to urządzenie przeznaczone do koszenia trawników na terenie płaskim i pochylonym, co czyni kosiarkę bardzo przydatną do pielęgnacji stadionów sportowych, nasypów przydrożnych itp. terenów, na których trudno operować dużym sprzętem zmechanizowanym.
Do napędu będzie zastosowany silnik dwusuwowy o mocy 5,15kW, zaopatrzony w trzybiegowa przekładnię napędu jazdy. W pierwszym etapie produkcji kosiarka będzie wyposażona tylko w listwy tnące o długości 120, 140 160 cm przy czym jej ciężar wyniesie 1280N.
W przyszłości do tego samego napędu będzie dostarczany bogaty osprzęt wymienny jak: roztrząsacz siana, lemiesz, frezarka do śniegu, zamiatarka opryskiwacz i przyczepa. W ten sposób napęd, stosowany początkowo tylko do kosiarki stanie się uniwersalny, a omówiony zestaw osprzętu znajdzie na pewno wielu zwolenników, tak w CSRS jak i w innych krajach. Produkcję kosiarki MF-70 podejmują zakłady „Agrostroj” w Jicinie.

Motokov
Horyzonty Techniki nr 7-8, 1969

Zobacz więcej na