Kropáčova Vrutice 2013

Dodano dnia: 07/09/2013

W pierwszą sobotę września wybraliśmy się do naszych południowych sąsiadów na imprezę pt. Historické traktory, którą organizowała po raz kolejny firma N&N Košátky. Na terenie dawnej cukrowni w wiosce Kropáčova Vrutice, niedaleko Mladá Boleslav, zgromadzono kilkadziesiąt starych traktorów, maszyn i urządzeń rolniczych. Po sąsiedzku pokazano nowoczesny sprzęt, a także kilka starych pojazdów i motocykli.
Tegoroczną edycję odwiedziły dwie ekipy z Polski. Oprócz naszej czwórki przyjechała również delegacja z Wielkopolski, reprezentowana przez prezesa Klubu „Traktor i Maszyna” Rafała Samelczaka. Zorganizował on wypad do Czech dwóch samochodów, gdyż w tym roku klub nie prezentował starych traktorów. Do celu bez problemu dojechały: Wołga M24 i Syrena 105. Budziły zrozumiałe zainteresowanie. O ile Wołgi w Czechach były znane, to Syrena była jakby „nowością”. Z tego miejsca gratulujemy pomysłu i odwagi w realizacji idei tego wypadu do Czech.
Jak co roku było ciekawie, obfitość sprzętu nie widywanego u nas robiła wrażenie. Specyficzna atmosfera dała się odczuć i mimo, że jest tam bardziej wystawowo niż piknikowo, to chce się tam wracać. To, na ile możemy spróbować oddać ten klimat za pomocą zdjęć, czynimy poniżej. Organizatorom natomiast serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w organizacji tego zlotu.

Paweł Rychter

Zobacz więcej na