MotoClassic Wrocław 2014

Dodano dnia: 17/08/2014

W dniach 16-17 sierpnia 2014r. odbyła się już czwarta edycja zlotu pojazdów zabytkowych MotoClassic Wrocław. Piękne otoczenie Zamku Topacz jak i blisko 300 zabytkowych pojazdów sprawiły, że każdy zwiedzający znalazł tam coś dla siebie. Najmłodsi również mogli liczyć na moc atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.
Nie zabrakło również i nas. Na dziedzińcu zamkowym zjawiliśmy się już w piątek. Trzy Zetory 25K, Zetor 25 oraz żniwiarka reprezentowały Klub RetroTRAKTOR. Deszcz i chłód nie był im groźny, więc dzielnie czekały na wielkie otwarcie, które miało nastąpić już w sobotę o godzinie 10.
Plenerowe koncerty towarzyszące całemu zamieszaniu, spotkania z gośćmi, prezentacje pojazdów na scenie przy zamkowym dziedzińcu, były prowadzone przez Krzysztofa Ibisza. Na zwiedzających czekały następujące atrakcje:
– ekspozycja pojazdów z lat 1886-1980,
– ekspozycja najnowszych modeli pojazdów współczesnych marek,
– wystawa poświęcona historii Rajdu Dakar,
– pokazy grup rekonstrukcji,
– dla najmłodszych kącik zabaw MotoMalucha,
– giełda zabytkowych pojazdów wystawionych na sprzedaż.
Przy okazji wystawy poświęconej historii Rajdu Dakar, która miała miejsce w jednym z pomieszczeń Zamku, można było zamienić kilka słów i zdobyć autograf Jerzego Mazura, uczestnika Rajdu Dakar 1988r. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również rajdowy Star, osobiście odbudowany przez pana Jerzego.

Przez te dwa dni odbywał się również konkurs elegancji, w którym ocenie podlegał pojazd jak i stylizacje jego posiadacza oraz próba sprawnościowa na specjalnie przygotowanym torze, w którym udział wziął Paweł Rychter na swoim Zetorze 25. Różnica jego dwóch przejazdów wyniosła zaledwie 4 sekundy! Było to ogromne zaskoczenia dla wszystkich, organizatorów jak i dla niego samego. Gratulujemy!
Nie da się ukryć, że impreza MotoClassic jest ściśle związana z samochodami i ich historią. Pomimo tego, nasz sprzęt rolniczy z minuty na minutę cieszył się coraz większym zainteresowaniem. Starsi ludzie wspominali lata, w których pracowali na takich ciągnikach, młodsi z chęcią wsiadali za kierownicę i robili sobie zdjęcia.
Klub RetroTRAKTOR serdecznie dziękuje organizatorom za zaproszenie. Spędziliśmy bardzo miły weekend w otoczeniu perełek motoryzacji znajdujących się w malowniczym parku Zamku Topacz. Do zobaczenie za rok!

Magdalena Sękalska

Zobacz więcej na