Otwarcie nowej siedziby Zetor Polska

Dodano dnia: 27/10/2016

26 października 2016r. miało miejsce oficjalne otwarcie nowej siedziby Zetor Polska Sp. z o.o. w Kaliszu. Od połowy sierpnia firma funkcjonuje pod nowym adresem przy ul. Inwestorskiej 3, gdzie do dyspozycji ma działkę o powierzchni 3 ha. Obiekt powstał w sąsiedztwie ważnych szlaków komunikacyjnych oraz w pobliżu planowanej obwodnicy, a jego budowę zakończono w czerwcu bieżącego roku. Przejeżdżając obok nie sposób nie zauważyć ogromnej ilości czekających na klientów nowych ciągników marki Zetor. Oprócz pokaźnego magazynu, na terenie obiektu znalazło się miejsce dla serwisu, sklepu z częściami i gadżetami, hala wystawiennicza, tor testowy oraz kilka sal konferencyjnych. Co dla nas miłośników szczególnie istotne – na ekspozycji cały czas znajduje się historyczny egzemplarz Zetora – model 25K, zwany potocznie „bocianem”.
Otwarcie połączono z prezentacją zmodernizowanej serii Proxima Stage 4, z którą zapoznani zostali dziennikarze. W oficjalnym otwarciu, o godzinie 18.00, udział wzięli udział między innymi Prezydent Miasta Kalisza Pan Grzegorz Sapiński, V-ce Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Krzysztof Grabowski, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Pan Mieczysław Łuczak, Członek Rady Miasta Kalisza Pan Edward Prus oraz wielu innych gości włącznie z właścicielem i Prezesem Zetor Tractors Panem Martinem Blaskovicem. Tuż przed przecięciem wstęgi widzowie podziwiali występ grupy fire show. W pozostałej części wieczoru na przybyłych czekał szereg atrakcji, m.in. występ mistrzów sztuki barmańskiej, pokaz akrobatyki połączonej z „pole dance” oraz koncert czeskiej piosenkarki Gabi Gold (wł. Gabriela Goldová) – znanej również z telewizyjnego programu „Herbatka u Tadka”. Dużym zainteresowaniem cieszył się także występ profesjonalnej grupy tanecznej Studio KG, złożonej z pięknych i uśmiechniętych tancerek. Natomiast u gości uśmiech pojawił się głównie z powodu ogromnego tortu, który pojawił się na sali. Oczywiście przyozdobionego napisem Zetor.
Wróćmy jednak do ciągników historycznych, które zaprezentowano przed halą, na tle nowoczesnych Zetorów. Oprócz wspomnianego Zetora 25K, który jest cały czas obecny na terenie nowej siedziby, pokazano dwa ciągniki pochodzące z kolekcji Pana Zygmunta Bieńka, właściciela firmy Agrokompleks w Ochabach, będącego zarazem dilerem ciągników marki Zetor. Pierwszy z nich, Zetor 25 z 1949 roku, gościł również niegdyś w Wilkowicach. Natomiast Zetor 15 jest perełką zbiorów i nadal prowadzone są prace mające na celu przywrócenie mu w pełni oryginalnego wyglądu i fabrycznej sprawności. Należy przyznać, że obecność zabytkowych ciągników wśród nowoczesnego sprzętu wzbudza pozytywne emocje i daje nadzieję na rozwój kolekcji prezentowanej w siedzibie Zetor Polska Sp. z o.o.

Paweł Rychter

Zobacz więcej na