Piknik Rolniczo-Ludowy

Dodano dnia: 31/08/2013

31 sierpnia 2013r. odbył się Piknik Rolniczo-Ludowy zorganizowany przez mieszkańców wsi Osolin, w gminie Oborniki Śląskie. W dożynkowym sezonie nie mogło zabraknąć ciągników i maszyn rolniczych, dlatego zostaliśmy zaproszeni do udziału w tej imprezie. Przybyliśmy w składzie:
– Zetor 25 – 1948 – Paweł Rychter
– Zetor 25K – 1958  oraz żniwiarka Przodownica Ż5B – 1963 – Franciszek Rychter
– Zetor 25K – 1956 – Przemysław Urbanowicz
– Zetor 25K – 1957 – Dawid Urbanowicz
– Zetor 25K – 1957 – Albert Sękalski.

Uzupełnieniem naszej ekipy, w skład której wchodzili jeszcze członkowie naszych rodzin oraz sympatycy, była delegacja Skansenu z Borówka oraz inni pasjonaci, którzy zaprezentowali m.in. Fiata 126p, SHL, VW Garbusa, WSK oraz Morrisa Minor.
Organizatorzy zadbali o każdy szczegół w planie imprezy, którego pierwszym punktem była parada uliczkami Osolina, składająca się z kilkunastu pojazdów. Ten niezwykły korowód wywoływał uśmiechy na twarzach mieszkańców, którzy wychodzili na chodnik i pozdrawiali uczestników. Wrażenie robiły zwłaszcza osoby przebrane w stroje z epoki, a takich nie brakowało na tym pikniku. Meta parady znajdowała się w zabytkowym parku, w którym zlokalizowano scenę oraz wystawę pamiątek PRLu. Z rolniczych akcentów można było tam znaleźć maszyny rolnicze, które prezentował nasz kolega Albercik.
Dla każdego coś dobrego. Dzieciaki miały swoje konkursy, a dorośli swoje. Urządzono konkurs na najlepsze przebranie w stylu PRLu, na najlepsze ogórki kiszone oraz przeciąganie liny. Grupa członków Retrotraktora zajęła w tej konkurencji 3 miejsce. Za rok się poprawimy, obiecujemy!
Organizatorom przedsięwzięcia gratulujemy pomysłu, dziękujemy serdecznie za bardzo gościnne przyjęcie oraz zapowiadamy, że chętnie weźmiemy udział w kolejnych edycjach.

Paweł Rychter

Zetor 25 z 1948 roku otrzymał nową, odmalowaną szatę, które elementy montowaliśmy do ostatniej chwili przed odjazdem na piknik.

Ustawialiśmy się w kolejce na starcie korowodu.

Jak zwykle Zetory 25K królowały.

Traktorzyści z PGR Mienice próbowali mieli dobre humory…

… do czasu pojawienia się ZOMO.

Przed korowodem traktorzyści otrzymali wskazówki od brygadzisty.

Konkurs na najlepsze przebranie.

Rolnicze pamiątki z kolekcji Albercika.

Były także wiekowe czasopisma.

Jak zwykle największa radocha jest dla dzieci.

Debiut w nowym kolorze obok Zetora, który również otrzyma niedługo czerwony lakier.

Nawet psy chciały choć na chwilę zasiąść za kierownicą Zetora.

 

Zobacz więcej na