Po sezonie

Dodano dnia: 09/09/2019

Jak przezimują, tak będą nam służyły w kolejnych sezonach agrotechnicznych. Dotyczy to oczywiście nie tylko widocznych na zdjęciach maszyn żniwnych i ciągników, sprzętu rolniczego w całości. Na podstawie licznych obserwacji musimy, niestety stwierdzić, że nie wszyscy użytkownicy maszyn i ciągników rolniczych pamiętają o tym. Potem narzekają na niską jakość sprzętu, trudności w zaopatrzeniu w części, wysokie koszty napraw. Kto jednak pozostawia prasę po żniwach, jak widzimy na zdjęciu, może mieć pretensje do samego siebie.

Dlatego też wszystkim tym, którzy chcą w przyszłości uniknąć kłopotów, zaoszczędzić czasu, pieniędzy i nerwów, radzimy wziąć przykład za Spółdzielni Kółek Rolniczo-Transportowych w Suchożebrach w woj. siedleckim, skąd pochodzą dwa kolejne zdjęcia.

Maszyny osłonięte wiatą, ciągniki na utwardzonym, równym podłożu. Takie warunki przechowywania sprzętu można stworzyć w każdym gospodarstwie, zarówno uspołecznionym jak indywidualnym. Tym, którzy jeszcze tego nie uczynili, radzimy się pospieszyć. Im szybciej, tym lepiej. Sami zresztą przekonają się, że warto.

Traktor – Magazyn techniczny dla wsi, nr 11/1986r.

Zobacz więcej na