Polagra Premiery 2016

Dodano dnia: 31/01/2016

Pod koniec stycznia br. mieliśmy okazję do bliższego przyjrzenia się nowinkom ze świata maszyn rolniczych – wystawę Polagra Premiery. Mimo braku na wystawie m.in. stoiska Ursusa, którego wielu zwiedzających bezskutecznie szukało, było z pewnością na czym zawiesić oko.
Miłośnicy starszego sprzętu rolniczego mogli znaleźć obiekty swoich zainteresowań w kilku miejscach. Największą ekspozycję przygotowało Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego ze Szreniawy. Oprócz prezentacji multimedialnych i fotografii, przywieziono kolekcję silników stacjonarnych, ciągnik Lanz HL12 oraz samochód Tarpan. Z tym ostatnim wiąże się również pewien news – w Szreniawie ma bowiem powstać muzeum tego samochodu, produkowanego niegdyś w Antoninku. Nieopodal rozległego stoiska Muzeum był zlokalizowany punkt informacyjny Klubu „Traktor i Maszyna” z robiącym wrażenie odrestaurowanym Ursusem C-451. Oprócz ulotek i prezentacji filmu, można było nabyć tam koszulki i inne gadżety klubowe. Na uwagę zasługuje również ekspozycja firmy John Deere, która jako jedna z nielicznych zawierała w sobie rys historyczny. Dzięki konstrukcji z kilkoma monitorami, planszami i modelami ciągników każdy mógł zapoznać się z bogatą przeszłością firmy z jelonkiem w logo.
Zresztą, co tutaj dużo pisać, zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji w formie filmu, składającego się z dwóch części. A osoby, które nie były na Polagrze, szczególnie zapraszamy do odwiedzenia kolejnej edycji już w 2018 roku!

Paweł Rychter

Zobacz więcej na