Pożegnanie lata w Rudawce Rymanowskiej

Dodano dnia: 13/09/2023

W dniach 25-27 sierpnia odbyło się kolejne pożegnanie Lata w Rudawce Rymanowskiej, z czego od prawie 10 lat jednym z elementów imprezy jest wystawa starych traktorów organizowana przez Klub Stary Traktor Bieszczady. W tym roku uczestnicy wystawili ponad 30 traktorów różnych marek. Część z nich można było podziwiać w ruchu. Od kilku lat jest również możliwość wzięcia udziału w przejażdżce za traktorem na przyczepie lub – dla nie bojących się zjeść trochę kurzu i trawy – przejazd na gumie ciągniętej za traktorem. Na tę atrakcję chętnych nie brakowało.
Swoje stoisko miało też Muzeum Silników Stacjonarnych z Konieczkowej – tam też część eksponatów była prezentowana w ruchu.
Dla traktorzystów był przewidziany dość obszerny kącik gastronomiczny pod namiotem i pyszna karkówka z klubowego 'żarłoka’.
Pogoda dopisywała przez cały czas zlotu, z malutką niespodzianką w sobotę – po południu na kilkanaście minut zerwał się niespodziewany silny wiatr, który porwał lub połamał kilkanaście namiotów handlowych i parasoli – jednak w porównaniu z tym co się działo w tym dniu w innych rejonach Polski i tak nam uszło na sucho.
Zlot jak co roku był bardzo udany i już teraz w imieniu Organizatorów zapraszam na kolejną edycję w przyszłym roku – planowany termin jak zwykle ostatni weekend sierpnia. Więcej zdjęć tradycyjnie w Galerii.

Michał 'Sebright’ Kurowski

Zobacz więcej na