Rekordowy zlot w Oławie

Dodano dnia: 21/06/2015

Dnia 21 czerwca reprezentacja naszego Klubu wybrała się wraz z Dzikiem 21 z 1972r. na IV Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie. Liczba zgłoszonych pojazdów rosła i rosła, aż w pewnej chwili prowadzący zlot – Patryk Mikiciuk – ogłosił, że na terenie zlotu znajduje się 1400 pojazdów! Teren imprezy zlokalizowano w bardzo fajnej scenerii parkowej, niemal w centrum Oławy. „Dzikus” został ustawiony w sekcji „Pojazdy specjalne”, tuż obok zabytkowych kamperów, węgierskiego Ikarusa oraz pojazdów wojskowych. Co ciekawe, Dzik był JEDYNYM ciągnikiem na zlocie. Budził ogromne zainteresowanie wśród wystawców, zwiedzających jak i dziennikarzy. Jedną z atrakcji towarzyszących całej imprezie była wystawa poświęcona czasom PRL-u. Każdy z nas mógł się cofnąć do czasów dzieciństwa.
Zostaliśmy zaproszeni, jako nieliczni do prezentacji pojazdu na podjeździe. Uwagę zwiedzających – i nie tylko – zwróciły stroje traktorzystów, w które razem z Pawłem byliśmy przebrani. W swym niebieskim kombinezonie i bereciku właściciel Dzika udzielił wywiadu do TVN Turbo. Anegdotką z nim związaną, było przedstawienie Dzika jako „pojazdu dla długorękich”.
Pogoda dopisała, mimo, że z samego rana było bardzo deszczowo i pochmurnie. Wypad do Oławy wspominamy bardzo dobrze pomimo kłopotów, które pojawiły się na jeden dzień przed wyjazdem – okazało się, że Dzik nie zmieścił się do busa i na ostatnią chwilę musieliśmy wypożyczyć przyczepkę (w tym miejscu dziękujemy firmie El Forrest za użyczenie busa, a firmie KOBE za użyczenie przyczepy). Miło było również zobaczyć się z zakręconymi ludźmi, których znamy z innych tego typu imprez. Resztę możecie zobaczyć na zdjęciach, ale uprzedzamy, że nie sfotografowaliśmy wszystkich zakątków zlotu i wszystkich pojazdów – większość czasu spędziliśmy na naszym stanowisku na rozmowach z zainteresowanymi oraz malowaniu dzieciom buziek.

Magdalena Rychter

Zobacz więcej na