Reportaż w Dzień Dobry TVN

Dodano dnia: 20/02/2020

Na początku lutego odwiedził nas duet reporterski celem nagrania materiały na potrzeby emisji w trakcie programu śniadaniowego Dzień Dobry TVN. Tematem przewodnim miały być stare traktory oraz pasja ojca i syna, którzy dzielą się nią w Internecie. Pomysł nam się spodobał, ponieważ uznaliśmy to za pewnego rodzaju wyróżnienie oraz kolejny „kanał” komunikacji z miłośnikami staroci rolniczych. Reporter Ludwik Lis wraz ze swoim kompanem – fachowcem od dźwięku – zabrali się do roboty od razu po przyjeździe. Okazało się, że z Ludwikiem mogliśmy się już gdzieś spotkać podczas przedpremierowego pokazu filmu Symfonia Fabryki Ursus, gdyż podczas tego projektu zajmował się fotografowaniem. Od początku było widać, że łatwo nie będzie. Profesjonalne podejście objawiło się już na etapie nagrania pierwszych scen – nie obyło się bez powtórek i „dubelków”. Cały materiał powstawał przez około 5 godzin, a finalnie złożony materiał to niecałe 5 minut. Każdy szczegół, detal musiał być bezbłędnie nagrany, a dźwięk zarejestrowany bez szumów i trzasków. Obserwując wyposażenie, które zajmowało kilka toreb i walizek stwierdziłem, że do poziomu telewizyjnego w kwestii sprzętu jeszcze nam daleko.

Niestety z racji tego, że telewizja rządzi się swoimi prawami, nie mogły paść podczas wywiadu nazwy naszego portalu, ani jego adres www – podobnie z nazwą stowarzyszenia oraz kanału na YouTube. Sądzę jednak, że dla chcącego nic trudnego – można nas znaleźć po wpisaniu choćby kilku słów kluczowych związanych z traktorami bądź nazwiska.

Dziękuję za miłą atmosferę i profesjonalne podejście do tematu reporterom z TVN, a zainteresowanych zapraszam do obejrzenia tego co powstało z tych nagrań – po kliknięciu zostaniecie przeniesieni na stronę TVN. Niestety nie możemy tego umieścić na naszych serwerach. Nieco niżej dodatkowo kilka fotek „z planu”.

Paweł Rychter

Kliknij, aby obejrzeć reportaż

Zobacz więcej na