Rudawka Rymanowska 2017

Dodano dnia: 01/09/2017

W niedzielę 27 sierpnia br. odwiedziliśmy Rudawkę Rymanowską. W dniach 25-27 sierpnia 2017 odbyło się tam XVII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej. Przy tej okazji kolekcjonerzy ze Starego Traktora Bieszczady wystawili ok. 20 traktorów, a oprócz tego kilka mniejszych maszyn. Uwagę zwiedzających skutecznie przyciągała młocarnia Warmianka napędzana silnikiem stacjonarnym. Miło było popatrzyć również jak każdorazowe odpalenie któregoś z ciągników powodowało natychmiastowy napływ oglądających do stoiska Starego Traktora Bieszczady. Swój ciągnik biorący udział w Traktoriadzie prezentował Marcin Obałek, natomiast Andrzej Cieślik w niedzielę wręczył nagrodę za najciekawszy ciągnik na zlocie. Wystawa nabiera charakteru międzynarodowego, gościnnie przybyła grupa z Austrii, Ladislav Chvostal ze Słowacji wraz z rodziną. Z Ladislavem niestety nie udało nam się spotkać, gdyż byli w sobotę, a my w niedzielę.
Dużą atrakcją były wyścigi starych traktorów odbywające się w sobotę i niedzielę na łące niedaleko placu wystawowego. Dla utrudnienia trasa była tak zaplanowana, że najpierw jadąc po prostej zjeżdżało się z górki, gdzie traktory nabierały prędkości, następnie trzeba było zawrócić i wyjechać z powrotem na wzniesienie pokonując slalom. W konkurencji tej bardzo ważny był dobór odpowiedniego przełożenia. Sam się o tym przekonałem, gdyż dwa razy prawie zdusiłem silnik pod górkę. W tym miejscu chciał bym podziękować Ryśkowi za udostępnienie ciągnika Ferguson na czas wyścigów.
Oprócz podziwiania starych traktorów można było skorzystać z rozbudowanej części gastronomicznej oferującej smaczne jedzenie po niezbyt wygórowanych cenach jak na tą wielkość imprezy, zakupić pamiątki, rękodzieło i produkty spożywcze, obejrzeć zawody konne Regionalnego Czempionatu Konia Huculskiego, wystawę bydła Simentalskiego oraz niewielką wystawę ras rodzimych, a wszystko to w otoczeniu pięknych bieszczadzkich lasów. Pragnący ochłody mogli zejść nad pobliski Wisłok. Na Wystawie prezentowało się również wielu dystrybutorów nowych ciągników i sprzętu dla rolnictwa.
Jak co roku impreza jak najbardziej udana, atmosfera na stoisku STB bardzo miła. Pomijając krótki deszcz pogoda w niedzielę dopisała. Ogólnie polecam wszystkim wizytę w Rudawce Rymanowskiej na Pożegnaniu Wakacji.

Michał 'Sebright’ Kurowski

Zobacz więcej na