Spotkanie u Sołtysa

Dodano dnia: 02/07/2011

2 lipca 2011 roku w Łochowicach odbyła się impreza pod nazwą „Spotkanie Pojazdów Zabytkowych u sołtysa”. Zjechały samochody, motocykle, ciągniki oraz zabytkowy autobus „Ogórek” i jedyny w Polsce kombajn „Lanz” z 1956r.  Pomimo nie za ciekawej pogody impreza ściągnęła sporą widownię. W ramach „spotkania” zorganizowano wybór najładniejszego motocykla, samochodu i ciągnika. Najładniejszym motocyklem okazał się „Ural”, najładniejszym samochodem – „Warszawa”, a najpiękniejszym ciągnikiem „Bukh 403”. Przeprowadzono konkurs jazdy traktorem dla kobiet. Wszystkie panie były wspaniałe i z tego to powodu rozlosowano sześć nagród pocieszenia i trzy puchary.
Podczas imprezy można było darmowo skorzystać z grochówki przygotowanej przez kolegę Henryka Robaszewskiego, zjeść ciasto przygotowane przez niezawodne Panie Łochowiczanki, wypić kawę, czy herbatę. Przygotowano również ognisko, którym opiekował się kolega Jacek Wiśniewski. Michał dawał czadu muzycznego. Myślę, że na pierwszy raz impreza bardzo udana.
Imprezę wspomogli: rada sołecka Łochowic, wójt i radni gminy Białe Błota, Panie Łochowiczanki, Skansen Łochowice. Impreza odbyła się przy pomocy Wiejskiego Ośrodka Kultury w Łochowie, Stowarzyszenia „Łochowice z przyszłością”. Dziękuję za przyjazd do Łochowic wszystkim przybyłym miłośnikom starej motoryzacji.

Więcej zdjęć w Galerii.

Jacek Grzywacz
sołtys

 

Zobacz więcej na