Stare Budy na Dniach Kukurydzy

Dodano dnia: 19/10/2009

4 października Skansen z Bud Starych i Dobrodziej wybrali się na Dni Kukurydzy do Skrzelewia koło Szymanowa w Powiecie Sochaczewskim. W godzinach porannych członkowie klubu ”Traktor i Maszyna”, ruszyli ciągnikami na wyżej wymienioną imprezę, gdzie do pokonania mieli 15 km.

Pomimo zimna i chłodu, ruszyli w ostatnią w tym roku imprezę.

C-360 to jeszcze nie zabytek ale jest utrzymany w doskonałym stanie. Droga długa ale…

…udało się ją pokonać i deszcz nie padał.

Pomimo wielu nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych wystawionych na pokazach zainteresowanie naszymi ciągnikami było bardzo duże. Gwoździem programu tradycyjnie stało się odpalanie Ursusa C-45. Po odpaleniu ciągników był krótki pokaz i prezentacja na polu po świeżo ściętej kukurydzy. Tą imprezą Skansen Stare Budy zakończył sezon 2009.

Wśród nowoczesnych ciągników …

…pięknie odrestaurowany Ursus, wyglądał jakby zjechał z taśmy produkcyjnej. Tylko ta technika już nie dzisiejsza, ale kto wie czy nie bardziej niezawodna.

Największe tłumy gromadziły się podczas odpalania Bombaja.

Jęzory ognia, wzbudzały okrzyki niedowierzania, że tak się odpalało kiedyś ciągnik.

Na stoisku Skansenu Stare Budy, aż trudno było wcisnąć szpilkę.

Zetor Super w ruchu.

Sabina gazu, gazu!

Dzień wcześniej 3 października Stare Budy zostały zaproszone do Skansenu Jacka Grzywacza na uroczyste zakończenie sezonu 2009 w Łochowicach. Grochówka, która została przywieziona dzikiem od kolegi Henia była bardzo smaczna jak co roku. Spotkanie z przyjaciółmi było tak miłe i serdeczne, że aż żal było odjeżdżać. Dziękuje Uli i Jackowi za gościnę i zaproszenie.

Do zobaczenia!

Marek Staniaszek

Jedzie grochówka, tak było podczas zakończenia sezonu w Skansenie Łochowice.

 

 

Zobacz więcej na