Święto Śląska w Koszęcinie

Dodano dnia: 03/07/2016

Dnia 3 lipca 2016r. wybraliśmy się w podróż na Święto Śląska. Piękny pałacowy park, słoneczna pogoda i moc różnych atrakcji czekały na przybyłych gości w Koszęcinie. Cała impreza rozpoczęła się już 1 lipca. W finałową niedzielę na plac przy pałacu zawitały Klasyki Lubliniec oraz przedstawiciele Klubu Miłośników Starej Techniki RetroTRAKTOR z Lubecka – Józek Richter z przyjaciółmi.
Z ciągników rolniczych zaprezentowano Deutza F1M 414, Ursusa C-325 oraz Zetora 25A. Pojawiły się one w obstawie zabytkowych pojazdów m.in.: Skody Octavii Super, Citroena BL11, słynnej 2CV oraz kilku youngtimerów.
Każdy pojazd został „przedstawiony” na scenie głównej, a następnie klasyki można było podziwiać do około godziny 20 na placu obok pałacu. Zwiedzający ochoczo robili zdjęcia i oglądali pojazdy, a ich właściciele z ogromnym zamiłowaniem i fascynacją opowiadali o historii swoich perełek.
Po obejrzeniu wszystkich zabytków udaliśmy się w stronę przepięknego zabytkowego pałacu, który jest siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Odnowione wnętrze zachwycało wszystkich. W środku można było również zobaczyć pamiątki i nagrody z przeróżnych konkursów i wypraw zespołu „Śląsk”.
Święto Śląska to impreza z niesamowitym klimatem, który zawdzięcza m.in. kompleksowi pałacowo-parkowemu. Z pewnością każdy znalazłby tam coś, co go zainteresuje. Mamy ogromną nadzieję,  że za rok również uda nam się pojawić na Święcie Śląska w Koszęcinie.

Magdalena Sękalska

Zobacz więcej na