V Powiatowy Turniej Sołtysów i Rad Sołeckich w Kuraszkowie

Dodano dnia: 04/08/2015

Turniej Sołtysów i Rad Sołeckich, który odbywa się w Kuraszkowie to niewątpliwie impreza, na którą czekamy z niecierpliwością. Moc atrakcji, miliony powodów do uśmiechu i piękna pogoda to czynniki, które sprawiają, że z chęcią pojawiamy się tam co roku. W piątej edycji turnieju udział wzięło 10 sołectw. Zawodnicy z dużym zaangażowaniem walczyli w każdej konkurencji o punkty, które przybliżały ich do zwycięstwa. A były one różne. Trzeba było wykazać się sprytem, kreatywnością, ale również siłą i umiejętnością współpracy w grupie. Konkurencją zaproponowaną przez Klub RetroTRAKTOR było toczenie opony w parach. W gruncie rzeczy okazało się, że wcale nie było to takie proste jak się wydaje. Po zsumowaniu wszystkich punktów uzyskanych przez poszczególne drużyny, zwycięskim okazało się sołectwo Rościsławice, drugie miejsce zajął Borówek, a trzecie Pęgów. Gratulujemy!
Nasi Klubowicze nie zawiedli gości i organizatorów i po zmaganiach konkursowych mieli do zaoferowania kilka atrakcji. Tradycyjnie już wystawiliśmy kącik dla dzieci z kolorowankami, malowaniem twarzy i…  ogromnymi bańkami mydlanymi! Nowy namiot umożliwiał każdemu łatwe zlokalizowanie kącika. Panowie zajęli się częścią techniczną. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz orki oraz pokaz pracy żniwiarki. Po raz pierwszy pojawiła się również młocarnia, która została wykorzystana do pokazu omłotów.
Nie obyło się bez atrakcji nie planowanych. Podczas przygotowywania do pokazu omłotów nad Kuraszkowem przeszła ogromna ulewa! Przed deszczem nie był w stanie uchronić żaden parasol, płaszcz czy nawet namiot. Mimo to humory nas nie opuszczały, a pokaz mimo wszystko się odbył!
Dziękujemy za świetnie spędzony czas! Do zobaczenia za rok!
Prezentacja sprzętu oraz kącik dla najmłodszych odbywał się w ramach projektu „Bliskie spotkania ze starą techniką” realizowanego przez nasz klub, a współfinansowanego ze środków Gminy Oborniki Śląskie.

Magdalena Sękalska

Zobacz więcej na