VII Spotkanie u Sołtysa

Dodano dnia: 13/09/2018

1 września 2018r. odbyła się 7 edycja imprezy sołeckiej pod nazwą Spotkanie Pojazdów Zabytkowych u Sołtysa. Tym razem impreza obejmowała 3 sołectwa. I tak: o godz. 12 zbiórka, zapisy, wydawanie numerów w Lisim Ogonie. W tej miejscowości pierwsza kawa i ciasto zabezpieczone przez sołtysa Mariusza Grządzielę i Panie z sołectwa. O 14 parada do Łochowa w rejon Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II. Podczas przejazdu wytypowana delegacja złożyła kwiaty na pomniku pomordowanych Polaków w czasie II wojny światowej.
Po prezentacji pojazdów w Łochowie, około godz. 16 kolumna udała się w kierunku Łochowic. Po drodze złożono kwiaty na kolejnych pomnikach związanych z okresem II wojny światowej. W Łochowicach punkt docelowy Spotkania. Na miejscu wiele atrakcji dla najmłodszych, jak starszych dzieci i dorosłych. Non stop coś się działo:
– punkt mierzenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi,
– stoisko Lasów Państwowych,
– stoisko Zakładu Aktywności Zawodowej,
– stoisko Zakładu Terapii Zajeciowej,
– stoisko z modelami lokomobil,
– wystawa modeli i miniatur,
– prezentacja OSP Łochowo,
– prezentacja Wojska Polskiego z roku 1919,
– plac zabaw dla najmłodszych,
– place zabaw dla starszych,
– szybkie konkursy wbijania gwoździa, zakładania paska rozrządu samochodu, wędrówki w alkogoglach,
– przejażdżki – zwiedzanie Łochowic i wiele innych.

W każdej miejscowości wręczane były nagrody w postaci pucharów. Uczestnicy z całej Polski: Jaworzno na Śląsku, Gdańsk, Żelistrzewo, Poznań, Koszalin, Tuchola, okolice Sokołowa Podlaskiego, Nakło nad Notecią, Budzyń, Toruń, Golub Dobrzyń, Cekcyn i wiele innych.

Jacek Grzywacz

Zobacz więcej na