Waterloo Boy

Dodano dnia: 28/03/2019

W 1892 roku John Froelich buduje swój pierwszy praktycznie działający traktor napędzany silnikiem benzynowym. Niestety ten pierwszy traktor nie odniósł sukcesu, z czterech wyprodukowanych egzemplarzy z trudem sprzedano dwa, a i te po pewnym czasie zostały zwrócone do producenta przez niezadowolonych farmerów.
Jednak przez kilka lat rozwijano konstrukcje tego pierwszego traktora i w 1911 roku po raz kolejny zaczęto ich produkcję. Niestety przez dwa lata nie udało się sprzedać ani jednej sztuki, kiedy to w 1913 roku nabywców znalazło dwadzieścia ciągników oznaczonych „Waterloo Boy”. Rok późnej firma wprowadza ulepszony model „R Waterloo Boy”. Ten traktor okazał się ogromnym sukcesem. Jego produkcja przekroczyła wszelkie oczekiwania przeszło ośmiu tysięcy sztuk do 1918 roku. Dużym sukcesem okazał się również model N, którego wprowadzono w 1916 obydwa traktory były napędzane silnikami na naftę.
W 1918 firma Waterloo Engine Company zostaje sprzedana do spółki Deere & Company. Model „Waterlo4o Boy” produkowano wówczas jeszcze do 1923 roku, kiedy to John Deere wprowadził zupełnie nowy typ ciągnika „D”.

Rafał Mazur

Zobacz więcej na