Wilkowice 2021

Dodano dnia: 16/07/2021

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na kolejną edycję wilkowickiego festiwalu. W zeszłym roku została ona w ostatniej chwili odwołana z powodu obostrzeń, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce znów spotkamy się na największym w Polsce zlocie starych ciągników i maszyn rolniczych. Organizatorzy przygotowali zaproszenie, które poniżej prezentujemy, a oprócz tego będziemy na bieżąco informować o wszelkich komunikatach. Do zobaczenia!

Kolekcjonerzy mogą zgłaszać chęć udziału w imprezie za pośrednictwem formularzy dostępnych TUTAJ.

Zapraszamy na XIX Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka – największy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zlot kolekcjonerów i miłośników zabytkowej mechanizacji rolnictwa. Impreza odbędzie się 21 i 22 sierpnia 2021 roku w Wilkowicach (gmina Lipno, powiat leszczyński).

Podczas Festiwalu prezentowanych jest przeszło 300 zabytkowych maszyn rolniczych, w tym blisko 230 ciągników, a wystawę odwiedza 25 tysięcy osób. Zabytkowe eksponaty prezentują też zagraniczni kolekcjonerzy z Niemiec, Austrii, Czech, Węgier, Słowacji i Danii.

W Wilkowicach można skorzystać z oferty gastronomicznej, obejrzeć Wystawę Rolniczą AGROWilkowice, zrobić zakupy na stoiskach handlowych oraz mile spędzić czas w strefie zabaw dla dzieci.

Kolekcjonerów zapraszamy do pobrania druków zgłoszeniowych ze strony www.traktorimaszyna.pl, a handlowców ze strony www.lipno.naszgok.pl.

Organizatorami Festiwalu są: Gmina Lipno, Klub „Traktor i Maszyna” i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.

Zobacz więcej na