Wilkowice 2023 zbliżają się wielkimi krokami

Dodano dnia: 25/07/2023

Przypominamy, że z końcem lipca mija termin zapisów dla uczestników Festiwalu, którzy chcieliby wziąć w nim udział wraz ze swoim zabytkowym sprzętem. Szczegóły TUTAJ

Wraz z Organizatorami zapraszamy na XXI Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka – największy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zlot kolekcjonerów i miłośników zabytkowej mechanizacji rolnictwa. Impreza odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia 2023 roku w Wilkowicach (gmina Lipno, powiat leszczyński, Polska). Nie pomylić z innymi miejscowościami o tej nazwie, bo bywały takie przypadki 🙂

Podczas Festiwalu zaprezentowanych zostanie przeszło 300 zabytkowych maszyn rolniczych w tym 250 ciągników. Zabytkowe eksponaty zaprezentują kolekcjonerzy z Polski, Niemiec, Czech i Danii. Rok rocznie wystawę ogląda ponad 25 tys. osób!

W ramach festiwalu odbędą się dwa wydarzenia towarzyszące: „Wystawa silników stacjonarnych” oraz Wystawa Rolnicza „AGROWilkowice”. Narodowe Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprezentuje rolnicze samochody „Tarpan” obchodzące w tym roku pięćdziesięciolecie uruchomienia produkcji.
W Wilkowicach będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej, obejrzeć wystawę współczesnych maszyn rolniczych, zrobić zakupy na stoiskach handlowych oraz mile spędzić czas w wesołym miasteczku i strefie zabaw dla dzieci.

Organizatorami Festiwalu są: Gmina Lipno, Klub „Traktor i Maszyna” i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.

Zobacz więcej na