Wizyta w Muzeum PGR

Dodano dnia: 22/07/2009

22 lipca gościliśmy w Bolegorzynie woj. zachodniopomorskie na uroczystościach związanych z obchodami pierwszej rocznicy utworzenia Muzeum PGR. Ze Skansenu Łochowice przyjechały cztery traktory: Allgaier, Porsche, Ferguson i Lanz Bulldog. Niniejsze muzeum ma swój niepowtarzalny klimat i charakter ściśle historyczny, choć oczywiście niektóre akcenty kolekcji są humorystyczne i niejako pokazują ówczesną rzeczywistość w krzywym zwierciadle.  Oglądając  ekspozycję należy przyznać, że zarówno ilość eksponatów jak i miejsca przeznaczonego pod ich prezentację zwiększyła się dwukrotnie. Cieszy więc fakt, że Muzeum żyje i rośnie w siłę. A oto krótki fotoreportaż z wizyty Skansenowców.

Odpalaniu bombaja zawsze towarzyszy duże zainteresowanie.

Traktory ze Skansenu dzielnie reprezentowały barwy Klubu „Traktor i Maszyna”.

Po części oficjalnej przystąpiono do pracy…

… najpierw ważenie pogłowia.

Halo zjednoczenie ?? !!! Przyślijcie mi więcej przyczep do odbioru zboża!

Zmęczony kierownik ślęczy nad sprawozdaniami.

A nad wszystkim czuwają I sekretarze.

Na wszystkich chętnych czekała przejażdżka bonanzą.

Zaraz traktory pójdą w ruch.

Panie Heniu – nie za ostro?!

Chcielibyśmy podziękować inicjatorom całego przedsięwzięcia Pani Sołtys Bożenie Kulicz, Panu Krzysztofowi Zacharzewskiemu i Janowi Błachucie  oraz wszystkim mieszkańcom Bolegorzyna, którzy nas zaprosili i tak serdecznie przyjęli.
Jednocześnie dziękujemy Jackowi, Uli, Milenie, Agacie Grzywaczom, Henrykowi Warzybokowi, Markowi i Damianowi Grzywaczom.

Muzeum w sezonie od 1 maja do 31 sierpnia jest czynne codziennie od godziny 10 do 18. Po za sezonem otwarte jest w środy i weekendy w godzinach od 14 do 16. Warto odwiedzić to ciekawe i jedyne w Polsce miejsce.

Rafał Mazur

 

Zobacz więcej na