Wystawa Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Golubiu Dobrzyniu

Dodano dnia: 25/06/2021

W dniach 19-20 czerwca 2021 odbyła się XIII już edycja Zlotu i Wystawy Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych województwa kujawsko-pomorskiego. Podobnie jak poprzednia, tegoroczna impreza odbywała się na malowniczym wzgórzu zamkowym w Golubiu Dobrzyniu.

Pogoda bezapelacyjnie dopisała. Chwilami tylko spoglądaliśmy w niebo z nadzieją, że jakaś chmurka chociaż na moment zasłoni słońce. Tropikalny upał nie odstraszył zwiedzających, ku uciesze właściciela budki z lodami. Kto mógł to chociaż na chwilkę ukrywał się w cieniu okalających teren zamku krzewów.

Jak co roku miała miejsce parada ulicami miasta, wieczorna biesiada przy grillu i niekończące się rozmowy pasjonatów z różnych stron Polski. Snucie planów na przyszłe edycje, marzenia o zakupie kolejnych eksponatów, a czasami zaciekłe dyskusje – ale to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat, dla którego chce się do Golubia Dobrzynia wracać. Dlatego też wraz z zamknięciem wystawy w niedzielne popołudnie, zaczynamy odliczać dni do XIV jej wydania.

W imieniu klubu CGD Retro-Traktor serdecznie zapraszam na kolejne edycje zlotu w Golubiu Dobrzyniu.

Mateusz Stasiński

Zobacz więcej na