X Wystawa RetroMOTO

Dodano dnia: 02/06/2022

28 maja 2022 roku odbyła się w Obornikach Śląskich dziesiąta edycja Wystawy Zabytkowych Pojazdów RetroMOTO. Tegoroczna impreza przez dłuższy czas pozostawała pod znakiem zapytania z uwagi na niepewność co do daty Dni Obornik Śląskich – początkowo zakładano, że powtórzy się zeszłoroczny scenariusz łączący te obchody z dożynkami. Zmieniono jednak zdanie i gmina dała nam zielone światło dopiero niecałe 3 tygodnie przed planowanym terminem, zatem mieliśmy niewiele czasu na zorganizowanie się i poinformowanie zainteresowanych. Mimo wszystko nie to, a pogoda była w tym roku naszą największą przeszkodą – aura była typowo „w kratkę”.

Mimo przeszkód na wystawie udało się zgromadzić kilkanaście samochodów, kilka motocykli oraz podobną ilość ciągników. Pojazdy podczas rozpogodzenia były chętnie oglądane przez zwiedzających. W trakcie trwania wystawy zaplanowano pokaz pracy silników stacjonarnych produkcji WSW Andoria, gdzie jeden z nich napędzał śrutownik za pomocą pasa transmisyjnego. Na wszystkich uczestników czekał gar pełny pysznej zupy gulaszowej, która znikała w zawrotnym tempie.

Nagrody, sfinansowane z dotacji Gminy Oborniki Śląskie, powędrowały do właścicieli trzech pojazdów z różnych kategorii – Sokoła 125, Willysa M-38 oraz Ursusa C-308. Po ich rozdaniu przyszedł czas na krótką paradę ulicami miasta. Wystawę zorganizowali członkowie Klubu Miłośników Starej Techniki RetroTRAKTOR. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym za pomoc, a wszystkim odwiedzającym i uczestnikom za przybycie. Miejmy nadzieję, że kolejne imprezy odbędą się w lepszych warunkach pogodowych.

Paweł Rychter

 

 

Zobacz więcej na