Z Międzynarodowych Targów Poznańskich

Dodano dnia: 26/03/2019

Podajemy kilka migawek fotograficznych z XXVII Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zainteresowanie kierujemy na maszyny i narzędzia rolnicze.
Po wejściu na teren Targów od strony dworca zachodniego widzimy rozległe tereny wystawowe Niemieckiej Republiki Federalnej. Wśród licznych maszyn i narzędzi oko zatrzymuje się na ciągniku firmy „Hassia” – zwanym „Unifront”. Na zdjęciu widzimy ten ciągnik z przyczepionym siewnikiem. Przy siewie ugniata on rolę znacznie mniej aniżeli traktor. Można do niego doczepiać większość narzędzi używanych w gospodarstwie – jak siewnik nawozowy, przetrząsacze, czy grabie do siana, opielacze i inne. Jest zaopatrzony w motor Diesla o sile 10 PS.

Ciągnik „Hassia-Unifront” z przyczepionym siewnikiem (NRF)

Związek Radziecki wystawia na Targach na ogół maszyny cięższe. Na zdjęciu pokazujemy zgarniarkę D-354, przeznaczoną do robót ziemnych. Pojemność czerpaka wynosi 2,75 m3. Szerokość robocza 1,9 m. Przeciętna wydajność w ciągu zmiany – przy wywożeniu na odległość do 250 m – dochodzi od 125 do 250 m3 ziemi (około 2.125 q do 4.250 q).

Ciągnik ze zgarniarką (ZSRR)

Bogata w eksponaty jest wystawa amerykańska. Obok maszyn i narzędzi oraz różnego rodzaju sprzętu gospodarstwa domowego zainteresowanie zwiedzających wzbudza miniaturowa farma drobiowa. Ustawione są aparaty wylęgowe. Wzbudza zainteresowanie sztuczna kwoka – ogrzewana lampami o promieniach pozaczerwonych. Jest to najpopularniejsza kwoka amerykańska na około 300-400 kurcząt. Praktyczne są urządzenia wewnętrzne kurzych pomieszczeń z pasznikiem automatycznym na suchą paszę, gniazda zatrzaskowe dla niosek, poidełka. Jest i dział uboju drobiu.
Głównym celem wystawców jest przede wszystkim zawarcie jak najwięcej korzystnych umów handlowych. Równocześnie Targi są przeglądem osiągnięć techniki i postępu. Pracę wielu maszyn można będzie oglądać przy pokazach w polu w Naramowicach. Poza tym w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Klubie Techniki będą wygłaszane referaty i wyświetlane filmy angielskiej firmy Massey Ferguson, o godz. 15-tej przez przedstawiciela Szwecji, godz. 18-tej – Ameryki, 19-tej firmy Dawid Brown.
Dnia 20 czerwca br. o godz. 19-tej odbędzie się konferencja rolników.

Poradnik Gospodarski, nr 24, 15 czerwca 1958 r.

Czechosłowacka prasa do słomy

Francuska prasa do siana

Mała farma drobiu (USA)

Przyczepa produkcji czechosłowackiej

Szwajcarski ciągnik jednoosiowy

Widok na stoisko firm angielskich

Zobacz więcej na