Zetor podczas WOŚP 2014

Dodano dnia: 13/01/2014

12 stycznia 2014 roku miał miejsce kolejny, już 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z racji tego, że od kilku lat angażuję się w akcje, które mają na celu pomoc dzieciakom i nie tylko – nie mogłem sobie odmówić udziału i tym razem. W porozumieniu ze Sztabem WOŚP w Obornikach Śląskich uzgodniłem swoją funkcję jako „robienie hałasu wokół akcji WOŚP”. Od godziny 10-tej można było więc zobaczyć i usłyszeć Zetora w całej miejscowości. Z oglądaniem z bliska też nie było problemu, gdyż co kilkadziesiąt minut zmieniałem posterunek i przejeżdżałem od punktu do punktu, gdzie stacjonowali wolontariusze. Muszę przyznać, że ekipa świetna, bardzo zakręceni ludzie. Niektórzy młodsi wolontariusze jeszcze nieco przestraszeni i wypłoszeni, ale parę osób można było określić mistrzami marketingu orkiestrowego.
Ponadto wieczorem zostało zlicytowanych kilka przedmiotów, które przekazałem na licytację. Wśród nich m.in. kalendarze RetroTRAKTOR 2014, kalendarz Muzeum Motoryzacji Topacz, bilety na przejażdżkę Zetorem 25K, a także zdjęcia z autografem Zdzisława Bene Rychtera. Przy okazji wspomnę także o trwających jeszcze aukcjach internetowych: Aukcje na rzecz WOŚP 2014.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcje, w szczególności szefowi – Bartkowi Malcowi, wszystkim członkom Pokojowego Patrolu, wolontariuszkom i wolontariuszom, a także osobom przygotowującym finał w Obornickim Ośrodku Kultury. Ogromne podziękowania należą się również darczyńcom, którzy chojnie zapełniali puszki, dzięki czemu w naszej małej miejscowości udało się zebrać łącznie ponad 40 tysięcy złotych.

Paweł Rychter

 

Zobacz więcej na