Zetor Tractor Show w Chełmie

Dodano dnia: 23/05/2011

Przedostatnia impreza z serii Zetor Tractor Show odbyła się w Chełmie u jednego z dealerów Zetora w Polsce w firmie FINO. W pięknym słońcu błyszczało 8 nowych Zetorów począwszy od modelu Proxima 65 a skończywszy na Forterze 135. 9-ty nowy Zetor obecny na placu wystawowym wykorzystywany był w jednym z konkursów, którym był slalom na czas.
Ja jednak skupiłem swoją uwagę na rzucającym się w oczy pomarańczowym, zabytkowym Zetorze 25A. Ciągnik z daleka wygląda rewelacyjnie i dzięki swojej kolorystyce bardzo przyciąga wzrok, niestety jak na ciągnik, który przyjechał z przyfabrycznego muzeum, pomarańczowy 25A dużo traci przy bliższym spotkaniu. Przede wszystkim rażący jest brak oryginalnych błotników oraz słoik zamiast oryginalnej szklanki przy filtrze powietrza. Wprawne oko zauważy jeszcze kilka nieoryginalnych elementów, ale może nie będę już ich wytykał. Duży plus dla tego Zetorka to na pewno praktycznie nie do zdobycia w Polsce oryginalne tylne obciążniki na koła. Ponadto ciągnik wyposażony jest jeszcze w kilka innych oryginalnych detali chociażby zegary firmy Pal, przednie światła Autopal oraz układ hamulców pneumatycznych. Mi osobiście bardzo spodobał się tylny zaczep. Mimo iż pomarańczowy Zetor 25A był jedynym zabytkowym ciągnikiem na tej imprezie to całą historię firmy Zetor można było zgłębić czytając informacje zamieszczone na banerach porozwieszanych wokół Zetorka.
Oprócz historii Zetora w pigułce i slalomu dla zwiedzających przygotowane były też inne atrakcje a mianowicie trafianie piłką do specjalnie przygotowanej bramki oraz gra dla najmłodszych. Po wszystkich emocjach związanych z konkursami zwiedzający mogli skosztować pysznej grochówki i orzeźwić się napojem (wszystko naturalnie gratis). O godzinie 15 odbyło się ogłoszenie wyników konkursów oraz losowanie nagród.
Podsumowując impreza została zorganizowana profesjonalnie i przyciągnęła dosyć sporą liczbę zwiedzających. Ostatnia pokaz z serii Zetor Tractor Show odbył się w niedzielę 22 maja w Radymnie.

Krzysztof Mazurek

Zobacz więcej na