Zmiany w kalendarzu imprez z powodu koronawirusa

Dodano dnia: 28/03/2020

Niestety obserwując rozwój sytuacji w naszym kraju można było się tego spodziewać. Z powodu rosnącej liczby zachorowań spowodowanych wirusem Covid-19 i wprowadzanych przez to kolejnych ograniczeń w naszym kraju, znacząco może zostać zweryfikowany kalendarz imprez.

Pierwszą z imprez, której data została zmieniona z powodu szalejącej epidemii był Zlot Starych Traktorów w Ursusie. Organizatorzy poinformowali kilka dni temu na Facebooku, że odbędzie się on w innym terminie. Jeśli zostanie on podany do wiadomości publicznej – wpiszemy go na nowo do naszego kalendarza.

Dziś otrzymaliśmy informację o przeniesieniu Ogólnopolskiego Konkursu Orki Zabytkowymi Traktorami, który miał odbyć się w dniach 9-10 maja br. w Lubecku na inny termin. Organizatorzy pracują nad planem awaryjnym – jeśli będzie znana nowa data imprezy – poinformujemy Was.

Istnieje również spore ryzyko, że planowana na 30 maja br. VIII Wystawa Zabytkowych Pojazdów RetroMOTO w Obornikach Śląskich, organizowana razem z Dniami Obornik Śląskich zostanie przeniesiona na inny termin. Jeden z możliwych scenariuszy przewiduje połączenie imprezy razem z Dożynkami Gminnymi, które planowane są na koniec sierpnia. O szczegółach będziemy informować.

Co będzie z kolejnymi wydarzeniami? Będzie to nie tylko dla kolekcjonerów trudny rok, ale należy patrzeć pozytywnie. Być może te przerwy pozwolą na „podgonienie” remontów i napraw naszych maszyn, aby w nowych terminach pokazać jeszcze więcej. Uważajcie na siebie i powodzenia!

Paweł Rychter

 

Zobacz więcej na