Zwiedzanie Muzeum Ursusa

Dodano dnia: 29/11/2019

Podczas ubiegłorocznego zwiedzania, zorganizowanego przy okazji przedpremierowego pokazu filmu pt. Symfonia Fabryki Ursus, padła informacja jakoby Muzeum można było zwiedzać grupowo i po wcześniejszym uzgodnieniu z Polskim Holdingiem Obronnym, czyli aktualnym właścicielem zbiorów. Taką też informację przekazałem z radością w poniższym filmie:

W ostatnim czasie otrzymywałem sporo zapytań, a także informacji, że takowej możliwości jednak nie ma – przynajmniej jeśli zapytują prywatnie miłośnicy Ursusa. W związku z dużym zainteresowaniem i chęcią wyjaśnienia sprawy postanowiłem wystosować oficjalne zapytanie w tej sprawie do Polskiego Holdingu Obronnego. Jak się wynika z otrzymanej w dniu dzisiejszym odpowiedzi – zbiory można oglądać tylko podczas incydentalnych akcji związanych np. z Nocą Muzeów. Poniżej zamieszczam treść listu:

Jak widać sytuacja Muzeum jest w dalszym ciągu niepewna, a w dodatku nie ma aktualnie możliwości jego zwiedzania. Pozostaje wobec tego czekać na dalszy rozwój sytuacji i trzymać kciuki za pozytywny finał przejęcia kolekcji przez władze miasta Warszawa – od dłuższego czasu mówi się o tym, ale na obecną chwilę brak jakichkolwiek konkretów. W przypadku, gdy nastąpi jakaś zmiana w kwestii zwiedzania, będziemy Was informować.

Paweł Rychter

Zobacz więcej na