cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   O KLUBIE   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Nawigacja
RETROTRAKTOR
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FORUM
  GALERIA
  LINKI
  KALENDARZ
  EKIPA
  KONTAKT
  POCZTA
  PARTNERZY
  FACEBOOK
  WSPÓŁPRACA
  REGULAMIN

O KLUBIE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  WŁADZE KLUBU
  LISTA CZŁONKÓW
  DOŁĄCZ DO NAS
  KONTAKT

ŁOCHOWICE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

STARE BUDY
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

ARTYKUŁY
  RETROTRAKTOR
  AKTUALNOŚCI
  URSUS
  ZETOR
  LANZ
  CIĄGNIKI
  MASZYNY ROLNICZE
  PROTOTYPY
  RELACJE
  NASZE MASZYNY
  CIEKAWE MIEJSCA
  MODELARSTWO
  DONIESIENIA DAWNEJ PRASY
  WSPOMNIENIA
  PORADY

GADŻETY

Ostatnie Artykuły
GALA TECHNIKI ROLNIC...
VII SPOTKANIE U SOŁT...
DOŻYNKI JASNOGÓRSKIE...
RUDAWKA RYMANOWSKA 2018
SPOTKANIE U SOŁTYSA
Zareklamuj się!
RUDAWKA RYMANOWSKA 2017


Rudawka Rymanowska 2017

W niedzielę 27 sierpnia br. odwiedziliśmy Rudawkę Rymanowską. W dniach 25-27 sierpnia 2017 odbyło się tam XVII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej. Przy tej okazji kolekcjonerzy ze Starego Traktora Bieszczady wystawili ok. 20 traktorów, a oprócz tego kilka mniejszych maszyn. Uwagę zwiedzających skutecznie przyciągała młocarnia Warmianka napędzana silnikiem stacjonarnym. Miło było popatrzyć również jak każdorazowe odpalenie któregoś z ciągników powodowało natychmiastowy napływ oglądających do stoiska Starego Traktora Bieszczady. Swój ciągnik biorący udział w Traktoriadzie prezentował Marcin Obałek, natomiast Andrzej Cieślik w niedzielę wręczył nagrodę za najciekawszy ciągnik na zlocie. Wystawa nabiera charakteru międzynarodowego, gościnnie przybyła grupa z Austrii, Ladislav Chvostal ze Słowacji wraz z rodziną. Z Ladislavem niestety nie udało nam się spotkać, gdyż byli w sobotę, a my w niedzielę.
Dużą atrakcją były wyścigi starych traktorów odbywające się w sobotę i niedzielę na łące niedaleko placu wystawowego. Dla utrudnienia trasa była tak zaplanowana, że najpierw jadąc po prostej zjeżdżało się z górki, gdzie traktory nabierały prędkości, następnie trzeba było zawrócić i wyjechać z powrotem na wzniesienie pokonując slalom. W konkurencji tej bardzo ważny był dobór odpowiedniego przełożenia. Sam się o tym przekonałem, gdyż dwa razy prawie zdusiłem silnik pod górkę. W tym miejscu chciał bym podziękować Ryśkowi za udostępnienie ciągnika Ferguson na czas wyścigów.
Oprócz podziwiania starych traktorów można było skorzystać z rozbudowanej części gastronomicznej oferującej smaczne jedzenie po niezbyt wygórowanych cenach jak na tą wielkość imprezy, zakupić pamiątki, rękodzieło i produkty spożywcze, obejrzeć zawody konne Regionalnego Czempionatu Konia Huculskiego, wystawę bydła Simentalskiego oraz niewielką wystawę ras rodzimych, a wszystko to w otoczeniu pięknych bieszczadzkich lasów. Pragnący ochłody mogli zejść nad pobliski Wisłok. Na Wystawie prezentowało się również wielu dystrybutorów nowych ciągników i sprzętu dla rolnictwa.
Jak co roku impreza jak najbardziej udana, atmosfera na stoisku STB bardzo miła. Pomijając krótki deszcz pogoda w niedzielę dopisała. Ogólnie polecam wszystkim wizytę w Rudawce Rymanowskiej na Pożegnaniu Wakacji.

Michał 'Sebright' KurowskiWszelkie rozpowszechnianie i kopiowanie poza użytkiem własnym zabronione.